Ăn gì ở Vũng Tàu: Tổng hợp chi tiết nhất

Shumë vizitorë në resortin Vung Tau kanë gjithmonë një pyetje në mendjen e tyre: “Çfarë të hanë në Vung Tau”. Kuzhina këtu kënaq të gjithë vizitorët nga njerëzit më të përpiktë. Vung Tau ka pjata të panumërta të shijshme tipike për detin, nga ushqimet e detit, orizi e deri te ushqimet e detit. Pjatat janë përgatitur në mënyrë jashtëzakonisht tërheqëse kanë marrë shumë komplimente nga vizitorët.

Më poshtë, we.com do të përmbledhë pjatat e shijshme në Vung Tau për referencën tuaj!

Përmbledhje e pjatave të shijshme në Vung Tau

Çfarë duhet të hani në Vung Tau në mëngjes

Zgjohuni në qytetin bregdetar në mëngjes, bëni një shëtitje përgjatë plazhit të përparmë ose plazhit të pasmë për të marrë frymë ajrin e pastër. Nuk do ta keni të vështirë të gjeni shumë pjata të shijshme dhe të nxehta për mëngjes.

Torta Khot e zonjës Hai

Banh Khot është në listën e restoranteve të shijshme, të famshme dhe të njohura të mëngjesit në Vung Tau. Banh Khot është një pjatë e re dhe unike.

Zbuloni, përjetoni, hani në Vung Tau: sinteza më e detajuar

Banh Khot Ba Hai Vung Tau

Adresa: Nr. 42 Tran Dong, Ward 3, Vung Tau City me çmime që variojnë nga 20,000 – 50,000 VND/personi.

Dyqan ëmbëlsirash me gjethe banane

Torta me gjethe bananeje është një pjatë që nuk duhet humbur në mëngjes kur vini në Vung Tau. Shija e banh cuon aromatik, fshatar dhe fshatar e bën të vështirë për vizitorët t’i rezistojnë.

Zbuloni, përjetoni, hani në Vung Tau: sinteza më e detajuar

Tortë me gjethe bananeje në restorantin Vung Tau

Adresa: Nr. 203 Nguyen Van Troi, Ward 4, Vung Tau City me çmime që variojnë nga 10.000 – 50.000 VND/personi.

Tortë me supë me gaforre Vung Tau

Nëse jeni duke kërkuar për një pjatë tipike Vung Tau, ëmbëlsira me supë me gaforre është një sugjerim perfekt. Është një pjatë e njohur e njerëzve këtu dhe gjithashtu merr komplimente të panumërta nga turistët.

Zbuloni, përjetoni, hani në Vung Tau: sinteza më e detajuar

Tortë me supë me gaforre Vung Tau

Tham Khảo Thêm:  Tổng hợp những cách chăm sóc tóc uốn khi ngủ cho nàng

Dyqani i supave të ëmbëlsirave me gaforre Vung Tau ndodhet në 33 Hoang Hoa Tham, qyteti Vung Tau, me çmim nga vetëm 25,000 – 55,000 VND / shërbim.

Varni bukë Quyen

Në listën e pjatave të shijshme të mëngjesit në Vung Tau. Varni bukë Quyen me tepsi të shijshme shumai për një mëngjes ushqyes në mes të qytetit bregdetar. Në mëngjes, kur ajri është i freskët dhe i ftohtë, kjo pjatë duhet të provohet.

Zbuloni, përjetoni, hani në Vung Tau: sinteza më e detajuar

Varni bukë Quyen

Adresa: Nr 31 Tu Xuong, qyteti Vung Tau me çmimin vetëm 20.000 – 25.000 VND/personi.

Supë me petë peshku 79 Nha Trang Quan

Me kriterin e të qenit i shijshëm, ushqyes dhe i lirë, Bun Cha Ca 79 Nha Trang Quan është i dashur si nga vendasit ashtu edhe nga turistët. Shija e shijshme e peshkut, e kombinuar me lëngun e ëmbël, dekorim tërheqës.

Zbuloni, përjetoni, hani në Vung Tau: sinteza më e detajuar

Supë me petë peshku Vung Tau

Adresa: Nr. 39 Le Quy Don, qyteti Vung Tau, çmimi varion nga 20.000 – 35.000 VND/person

Çfarë duhet të hani në Vung Tau në mesditë?

Qyteti Vung Tau në mesditë është gjithnjë e më aktiv për t’u shërbyer turistëve afër dhe larg. Pasi keni eksploruar gjithë mëngjesin, me siguri të gjithë dëshironi të gjeni ushqim të shijshëm për drekë për të rimbushur energjinë tuaj.

Petë të përziera me yndyrë

Pjata e parë pasdite që duhet të provoni është petët e skuqura. Emri tingëllon pak i yndyrshëm, por kur ta shijoni, do të duhet ta trazoni. Një tas me petë të përziera përfshin: petë të përziera, petë të skuqura, qepë të skuqura, mish të grirë. Shërbehet me perime të ziera dhe një tas supë me rrotulla vezësh të nxehtë. Vetëm duke e dëgjuar të bën të ndihesh i uritur, apo jo?

Zbuloni, përjetoni, hani në Vung Tau: sinteza më e detajuar

Petë të përziera me yndyrë

Adresa: Coca House, 14 Mars, Nguyen Truong To

Prekni Tang Vegetable Pot Rice

Tap Tang konsiderohet restoranti më i mbushur me drekë në Vung Tau me shumë pjata rurale. Peshku i zier, vezët e skuqura, supa e thartë, uji i skuqur spinaq me hudhër, .. janë të gjitha pjata të njohura. Pjatat në restorant janë të dekoruara shumë tërheqëse dhe kanë shije të shijshme në gojën e përdoruesit. Nëse dëshironi të shijoni gatime të thjeshta, ejani menjëherë në këtë restorant!

Zbuloni, përjetoni, hani në Vung Tau: sinteza më e detajuar

Tenxhere me oriz Vung Tau

Adresa: 5 Tran Hung Dao, City. Vung Tau

Oriz pule të skuqur Nhat Phat

Një pjatë pule me yndyrë në rajonin Qendror me çmimin vetëm 30,000 VND – 40,000 VND. Orizi skuqet në një ngjyrë të artë me erëza të plota, shërbehet me pulë të zier sipas dëshirës tuaj. Ju mund të zgjidhni kofshët ose gjoksin sipas dëshirës tuaj. Çdo pjatë me oriz është dekoruar shumë tërheqëse nga pronari. Kjo është një nga pjatat më tërheqëse të drekës dhe nuk duhet humbur në Vung Tau.

Zbuloni, përjetoni, hani në Vung Tau: sinteza më e detajuar

Oriz pule të skuqur Vung Tau me yndyrë

Adresa: Nr. 374 Le Loi, Qyteti. Vung Tau.

Biftek Retro viçi

Nëse dëshironi të përjetoni një drekë të stilit europian, ajo e Retro Steak është më e përshtatshme. Mishi i viçit gatuhet shumë shijshëm dhe luksoz, por çmimi është jashtëzakonisht i përballueshëm me vetëm 65,000 VND / servirje.

Mishi i viçit në Retro Steak përpunohet në shumë pjata si: spageti me salcë viçi të grirë, biftek me shumë shije i shërbyer me bukë, qumësht…

Zbuloni, përjetoni, hani në Vung Tau: sinteza më e detajuar

Restoranti Retro biftek viçi Vung Tau

Tham Khảo Thêm:  Cà phê vợt 2 Ngầu: Quán cà phê tồn tại hơn 50 năm ở An Giang

Adresa: Nr. 3A Nguyen Truong To, Ward 2, Vung Tau City.

Çfarë duhet të hani në Vung Tau gjatë natës?

Mbrëmja është koha më e ngarkuar në Vung Tau. Atmosferë e lezetshme, asgjë më e mirë se të shoqërohesh me miqtë dhe familjen. Në mbrëmje, ka shumë restorante të shijshme dhe tërheqëse që duhet t’i provoni.

Hotpot i Truong Cong Dinh Stingray

Stingray hotpot është një pjatë e famshme dhe unike në Vung Tau. Sidomos, në rrugën Truong Cong Dinh, ka shumë restorante të shijshme dhe të guximshme, çmimi është ende i lirë.

Një tenxhere e nxehtë me fara erëzohet me kujdes, e mbushur me fara dhe pak qepë të skuqura aromatike. Perimet e zhytura në tenxhere të nxehtë të servirura me zarzavate të freskëta, birrë të ftohtë, kërpudha krokante e bëjnë të vështirë t’i rezistosh.

Përveç hotpotit, restoranti shërben edhe shumë pjata të tjera si: oriz i skuqur me ushqim deti, kallamar të skuqur, karkaleca të ziera në avull, goca deti të pjekura në skarë etj.

Çmimet variojnë nga 150,000 VND në 250,000 VND / 2 persona

Zbuloni, përjetoni, hani në Vung Tau: sinteza më e detajuar

Vung Tau Stingray Hotpot

Adresa: Nr. 44 Truong Cong Dinh, City. Vung Tau.

Dyqan Co Should Grill

Këtu mund të shikoni drejtpërdrejt detin dhe të shtriheni në mënyrë të pasigurt pikërisht në shkëmb, kështu që tërheq shumë të rinj. Restoranti ka jo vetëm një pamje të bukur, por ushqimi këtu është i shijshëm. Në dyqan shiten të gjitha ushqimet e detit: qull deti, kallamar i pjekur në skarë, karkaleca deti, goca deti të pjekura në skarë, molusqe të ziera, kërmijtë e skuqur me kokos, …

Çfarë është më e mrekullueshme se kur miqtë mblidhen së bashku, porosisin ushqime deti të pjekura në skarë dhe shijojnë atmosferën e detit të natës me birrë.

Zbuloni, përjetoni, hani në Vung Tau: sinteza më e detajuar

Dyqan Co Should Grill

Adresa: 20 Tran Phu, City. Vung Tau. Çmimi varion nga 200,000 VND – 500,000 VND / 2 persona

Restorant Oc Hien

Kërmilli Hien është një nga dyqanet e kërmijve më të mbushur me njerëz në mbrëmje në Vung Tau. Këtu shërbehet një gamë e plotë e pjatave me kërmij: kërmij të skuqur, kërmij të pjekur në skarë me piper, kërmij të pjekur në skarë me kripë dhe piper, molusqe të ziera me limona etj. Përveç kërmijve, dyqani shërben edhe shumë pjata të tjera të freskëta deti si: karkaleca, kallamar, oktapod,…

Çmimi varion nga 30,000 VND deri në 40,000 VND / pjatë

Zbuloni, përjetoni, hani në Vung Tau: sinteza më e detajuar

Restorant Oc Hien

Adresa: Nr. 121 Ly Tu Trong, Qyteti. Vung Tau.

Ganh Hao

E vendosur pikërisht në plazhin e përparmë të Vung Tau, Ganh Hao është i njohur për pjatat e njohura, por të përpunuara në një mënyrë të re. Duke ardhur në Ganh Hao, ju do të shijoni specialitete: rrotulla të pranverës me ushqim deti, hotpot të përzier me ushqim deti, rrotulla letre me karkaleca, ..

Restoranti ka një pamje të bukur nga deti, pjatat janë të sapopërgatitura dhe shumë të pastra, kështu që çmimi është pak i lartë. Nëse zgjidhni Ganh Hao, duhet të shkoni në një grup të madh për të shijuar shumë pjata dhe për të kursyer para.

Çmimi nga 250 000 VND/personi.

Zbuloni, përjetoni, hani në Vung Tau: sinteza më e detajuar

Restorant Vung Tau Ganh Hao

Adresa: Nr. 9, Ha Long, Qyteti. Vung Tau.

Çfarë duhet të hani në Vung Tau: Snacks

Përveç pjatave tipike për vaktin kryesor, Vung Tau është gjithashtu një parajsë e ushqimeve të padëshiruara. Le të zbulojmë gatimet: topa peshku të skuqur, letër orizi të përzier, mish të marinuar me pesë erëza, tofu pambuku, .. në Vung Tau.

Tham Khảo Thêm:  Tổng hợp 10 cách tăng doanh thu siêu thị lên nhanh nhất.

Kos Co Tien

Dyqani ndodhet në anë të rrugës për në farin Vung Tau, shumë i mbushur me njerëz, veçanërisht të rinjtë. Menuja e snacks ka një shumëllojshmëri pjatash si: zhaba, shake mango, çaj oktapodi, vezë të ziera me kripë e piper, letër orizi të përzier etj. Dhe sidomos për të mos përmendur kosin e shijshëm, të butë dhe freskues.

Adresa: rruga për në far.

Zbuloni, përjetoni, hani në Vung Tau: sinteza më e detajuar

Dyqan rostiçeri Vung Tau

Snacking Camellia

Duke ardhur te snacks Camellia, do të zhyteni në pjata të skuqura, sallata, salca, pije, .. Në veçanti, kombinimi i rostiçeri në Camellia është shumë i popullarizuar nga turistët kur vetëm 99,000 VND / 4 persona u jepet një shishe. çaj i madh me limon.

Adresa: Nr. 7-8 Ta Uyen, Qyteti. Vung Tau.

Snacks Funny Monkey

Monkey Funny është më i famshëm për çajrat e tij. Këtu ka të gjitha llojet e çajit nga çaji Khuc Bach, çaj miks, çaj fasule etj. Jo vetëm kaq, ushqime të njohura si topa peshku të skuqur, shake djathi, salsiçe të skuqura me majonezë,… shumë të njohura.

Adresa: Nr. 44 Trung Trac, Qyteti. Vung Tau.

Top peshku i skuqur Thuy

Vërtetë me emrin, topat e shijshëm të peshkut të skuqur të ëmbël këtu po dehin shumë njerëz. Restoranti është shumë i preferuar nga vendasit dhe turistët. Bar-rostiçeri është i thjeshtë por shumë i pastër, shërbimi është shumë entuziast dhe i gëzuar.

Zonja Thuy shet gjithashtu topa të skuqur viçi, karkaleca të skuqura, tofu të skuqur, .. shërben më shumë lëng kallam sheqeri, çaj kumquat, fruta pasioni, etj. Një pjesë e topthave të peshkut të skuqur varion nga 40,000 VND – 60,000 VND / të ndryshme, hani. me kastravec dhe kimchi.

Zbuloni, përjetoni, hani në Vung Tau: sinteza më e detajuar

Top peshku i skuqur Thuy

Adresa: Përballë skelës me hidrofoil Ha Long, Vung Tau

Thëllëzë e skuqur me gjalpë

Thëllëza e skuqur me gjalpë është e mbushur me mish brenda, e mbuluar me gjalpë të ëmbël dhe të ëmbël jashtë. Ky snack shërbehet me turshi, tranguj, kripë dhe piper, .. i shijshëm përtej përshkrimit. Dyqani ndodhet në rrugën Truong Cong Dinh, e cila mbështetet nga shumë turistë. Një pjatë me thëllëza varion nga 50,000 VND – 70,000 VND / 2 persona, e shërbyer me bukë të nxehtë, salcë të pasur soje.

Zbuloni, përjetoni, hani në Vung Tau: sinteza më e detajuar

Thëllëzë e skuqur me gjalpë Vung Tau

Adresa: 507 Truong Cong Dinh, Vung Tau City

Disa kompani makinash shkojnë në Vung Tau nga Saigon

Gjithnjë e më shumë kompani makinash drejtojnë itinerarin Saigon – Vung Tau me makina limuzine të klasit të lartë, orare fleksibël nisjeje, mbështetje për marrjen/zbritje në qytetin e brendshëm të Vung Tau si Anh Quoc Limousine, AVIGO, Hoa Mai, Huy Hoang , Hung Phat – Vung Tau, Hung Thinh (Vung Tau), Phat Loc An, … Mund të merrni më shumë informacion në us.com. Ju uroj një udhëtim të mbarë!

Sa orë duhen për të shkuar nga Saigon në Vung Tau?

Përmbledhje e plazheve të bukura në Vung Tau

Postuar nga: Luong Manh Hieu

Fjalë kyçe: Çfarë duhet të hani në Vung Tau: Përmbledhja më e detajuar

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Ăn gì ở Vũng Tàu: Tổng hợp chi tiết nhất . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *

© 2023 Cakhia TV - WordPress Theme by WPEnjoy