[Review] Tóc uốn đuôi mái thưa – tổng hợp 14 kiểu nổi bật phong cách Nhật, Hàn, Tây

Balluket e rralla janë emri i zakonshëm për një frizurë me balluke të holla kaçurrela. Por këto janë vetëm përshkrime që do t’ju ndihmojnë të merrni një pamje të përgjithshme të këtij hairstyle. Në varësi të gjatësisë së flokëve, zgjidhni kaçurrelat perëndimore, koreane ose japoneze, por forma e tyre do të shndërrohet në forma të ndryshme. hervietnam.com.vn do të përzgjedhë, sintetizojë dhe prezantojë me modelet më të bukura dhe më të spikatura të flokëve sot. Nga më shumë se dhjetë modele flokësh të përzgjedhura më poshtë, do të jenë disa që do të bien në sy.

1. Balluket e rralla për flokë të shkurtër

1.1. Flokëkuq me kaçurrela të shkurtër

Hairstyle më popullore dhe popullore është flokët e shkurtër dhe kaçurrela. Ky konsiderohet një model flokësh i përshtatshëm, i përshtatshëm për ata që nuk kanë shumë kohë për t’u kujdesur për flokët e tyre. Modelet e shkurtra të flokëve i shtojnë rininë vajzave. Kombinuar me balluke të holla për ta bërë pamjen më femërore dhe më të bukur. Për shumë vajza, është e mundur të krijohet një imazh i thjeshtë i këtij hairstyle. Megjithatë, për sa i përket popullaritetit dhe aftësisë për të “hakuar” moshën tuaj, ajo nuk është inferiore ndaj modeleve të tjera të flokëve.

stili i flokëve, [review] balluke të holluara - një kombinim i 14 stileve të shquara japoneze, koreane dhe perëndimore

Balluket e shkurtra dhe të drejta janë të përshtatshme dhe rinore. Fotot e internetit

1.2. Modeli i flokëve të shkurtër me balluke të holla

E kundërta e një frizure të shkurtër kaçurrela është një stil me onde me një bisht të dredhur. Ky hairstyle është shumë popullor dhe popullor në Japoni. Edhe pse ato nuk janë të njohura me vajzat vietnameze, mund të përpiqeni të jeni një nga pionieret në këtë model flokësh të bukur.

Tham Khảo Thêm:  Tổng hợp những khu du lịch Nha Trang “níu chân” du khách

Flokët e çoroditur japoneze zakonisht rrallohen në skajet e flokëve, në mënyrë që të mund të përkulen lehtësisht dhe të japin një estetikë të lartë. Modelet e flokëve në formë pëlqehen për elegancën, arrogancën dhe janë shumë të përshtatshme për t’u kombinuar me balluke të holla femërore.

stili i flokëve, [review] balluke të holluara - një kombinim i 14 stileve të shquara japoneze, koreane dhe perëndimore

Flokët kaçurrela janë një model flokësh elegant që duhet të provoni. Fotot e internetit

1.3. Flokëzim i shkurtër me bisht të shkurtër dhe me onde

Përkuleni atë si një perm sipër. Dallimi është se majat e flokëve janë të fryra, duke i bërë flokët më të gjallë dhe tërheqës. Ky model flokësh është i përshtatshëm për vajzat me fytyrë të gjatë ose të hollë. Për shkak se ato janë jashtëzakonisht efektive për të ndihmuar fytyrën të bëhet më e plotë, më e rrumbullakët. Ky model flokësh i shkurtër për fytyrat e gjata është gjithashtu shumë i pëlqyer sepse është i thjeshtë, nuk ka stil por gjithsesi siguron modën e nevojshme.

stili i flokëve, [review] balluke të holluara - një kombinim i 14 stileve të shquara japoneze, koreane dhe perëndimore

Ky është një frizurë me bisht të fryrë që është shumë i përshtatshëm për ju me fytyrë të hollë. Fotot e internetit

1.4. Flokëkuq me kaçurrela të shkurtër

Balluket e shkurtra me balluke të holla ia “presin” lehtësisht zemrën për shkak të pamjes së saj të butë dhe të gjallë. Ky lloj kaçurrela është shumë i përshtatshëm për personat me fytyrë të rrumbullakët, duke ndihmuar në nxjerrjen në pah të faqeve topolake dhe syve të mëdhenj të pëllumbit. Kaçurrelat e mëdha favorizojnë një stil të dashur, të pjekur, të përshtatshëm për nxënës shkollash, studentë dhe madje edhe të moshuar.

Ky model flokësh i bukur duket ende i mrekullueshëm për flokët e errët, por ju mund të konsideroni t’i lyeni flokët me ngjyrë gështenjë, kafe të çelur, kafe çokollatë… Bojë e re do të rrisë modën e përgjithshme të flokëve. Shkëlqeni edhe fytyrën nëse keni një nuancë lëkure jo shumë të hapur.

stili i flokëve, [review] balluke të holluara - një kombinim i 14 stileve të shquara japoneze, koreane dhe perëndimore

Flokët e butë kaçurrelë i bëjnë vajzat të dashurohen lehtësisht. Fotot e internetit

1.5. Flokë të butë me onde deri tek supet e kombinuara me një stil perde

Balluket konsiderohen si hairstyle e rrallë perëndimore. Ky model flokësh pritet në mes dhe ka dy balluke të gjata anash. Kjo i bën njerëzit të mendojnë për perdet. Ky hairstyle mund të funksionojë në mënyrë harmonike me flokë të drejtë ose kaçurrelë. Por prioriteti numër një është ende një hairstyle me kaçurrela pak me onde. Për të pasur me të vërtetë flokë kaçurrelë, perdja e “standardit perëndimor”, hervietnam.com.vn zbuloi se sekreti është të lyeni flokët me ngjyra të spikatura si kafe portokalli, gështenjë, platin… Nëse dëshironi të rrisni efektin e ngjyra e flokëve. , zgjidhni balayage ose theksoni në vend të tyre.

stili i flokëve, [review] balluke të holluara - një kombinim i 14 stileve të shquara japoneze, koreane dhe perëndimore

Perdet janë një stil i hollë perëndimor. Fotot e internetit

1.6. Flokëkuq me kaçurrela të shkurtër

Shtresa është modeli i flokëve “më i famshëm” në sallone sot. Shtresa e flokëve pritet në shtresa të reja, të larta dhe të ulëta. Kështu ata përshtatin lehtësisht modele flokësh të mërzitshme të njohura. Ky hairstyle do të duket keq menjëherë pas prerjes. Për shkak se shtresa e flokëve më pas bie poshtë duket e rreme, e sheshtë. Ata do të “duken” si një flokë të gjallë dhe të gjallë kur i përthyeni lehtë. Meqenëse flokët me shtresa janë një nga tendencat më të nxehta të flokëve për momentin në 2020, përfitoni nga rasti dhe provoni menjëherë këtë model flokësh.

stili i flokëve, [review] balluke të holluara - një kombinim i 14 stileve të shquara japoneze, koreane dhe perëndimore

Flokët e shkurtër janë një nga pikat kryesore që ia vlen të provoni sot. Fotot e internetit

Tham Khảo Thêm:  Tổng hợp kinh nghiệm đi du lịch Quy Nhơn siêu hữu ích dành cho các tín đồ xê dịch

1.7. Flokë kaçurrelë me onde

Kaçurrelat e buta me onde janë ende zgjedhja më e popullarizuar në mesin e grupeve simotra midis shumë kaçurrelave. Valët e buta kaçurrela i bëjnë flokët të duken natyralë si kurrë më parë kaçurrela, duke aplikuar kimikate të sofistikuara në sallonin e flokëve. Mund ta kombinoni me modele flokësh të holla koreane për një pamje më femërore. Është gjithashtu një mënyrë për të fshehur ballin ose për të balancuar përmasat e fytyrës tuaj të gjatë.

stili i flokëve, [review] balluke të holluara - një kombinim i 14 stileve të shquara japoneze, koreane dhe perëndimore

Kaçurrelat e buta dhe femërore janë shumë të njohura me shumë gra. Fotot e internetit

2. Balluket e rralla për flokë të gjatë

2.1. Flokët e pasme janë të përdredhura në bazën e ballukeve

Ky model flokësh nuk është shumë i ngarkuar në stilim, është thjesht një model flokësh i gjatë, i drejtë dhe me kaçurrela. Modelet e flokëve zgjidhen nga shumë femra për shkak të bukurisë së tyre elegante dhe femërore. Një plus për këtë model flokësh është se ato nuk janë marramendëse me të njëjtën veshje. Pavarësisht nëse stili juaj i përditshëm është xhinse, një bluzë e thjeshtë apo një fustan, ky model flokësh mund të përshtatet sipas dëshirës.

stili i flokëve, [review] balluke të holluara - një kombinim i 14 stileve të shquara japoneze, koreane dhe perëndimore

Flokët e saj të gjata dhe të drejta janë të dredhura në mënyrë elegante dhe elegante kur e dashura e saj shkon në shkollë ose në punë. Fotot e internetit

2.2. Flokë të gjatë kaçurrela me balluke të mëdha

Modeli i flokëve të gjatë me kaçurrela të mëdha e ndihmon atë të tërheqë lehtësisht sytë e të tjerëve në rrugë për shkak të figurës seksi të flokëve. Ky model flokësh është gjithashtu një opsion i shkëlqyeshëm për të ndihmuar të dashurën tuaj të tregojë flokët e saj të gjatë dhe të mëndafshtë që i ka ushqyer për kaq shumë kohë. Kur kombinohet me balluke të holla, do t’i shtojë fytyrës së të dashurës një fytyrë të lezetshme dhe të butë. Pavarësisht se është pranverë apo vjeshtë, ky model flokësh kaçurrela ruan flokët e gjatë më të mirë. Kjo është padyshim zgjedhja numër një për vajzat që ndjekin një stil femëror dhe të butë.

stili i flokëve, [review] balluke të holluara - një kombinim i 14 stileve të shquara japoneze, koreane dhe perëndimore

Flokët e mëdha me kaçurrela joshin vajzat duke krijuar modele tërheqëse me reliev. Fotot e internetit

2.3. Flokëzim i gjatë me flokë kaçurrela

Flokët kaçurrelë kanë karakteristika të ndryshme nga flokët e butë dhe kaçurrela që njerëzit zakonisht shohin. Flokët kaçurrela janë zakonisht shumë të lehta, por valët janë të shkurtra dhe të barabarta. Kur bëhet në flokë të gjatë, ky model flokësh do t’i bëjë flokët voluminoze dhe të gjalla. Falë kësaj, duke sjellë risi dhe personalitet. Në të kaluarën, ky model flokësh shpesh kombinohej me balluke të trasha dhe horizontale. Megjithatë, në vend që të zgjidhni balluke horizontale, mund të kaloni në balluke të holla për të mos e bërë fytyrën të duket e rëndë. Në të njëjtën kohë rrisin feminitetin, harmoninë për flokët në përgjithësi.

stili i flokëve, [review] balluke të holluara - një kombinim i 14 stileve të shquara japoneze, koreane dhe perëndimore

Kaçurrelat me forma kaçurrela janë gjithmonë më tërheqëse se modelet e tjera të flokëve. Fotot e internetit

2.4. Flokë të gjatë me onde me onde

Flokët e gjatë dhe të hollë janë gjithmonë krenaria e shumë vajzave. Flokët e saj të gjata të drejta, pa stilim, mjaftojnë për t’i admiruar të gjithë. Por do të jetë edhe më e mrekullueshme nëse flokët e gjatë janë pak të përdredhur në bisht për të shtuar feminitetin, për të lëvizur zemrën.

stili i flokëve, [review] balluke të holluara - një kombinim i 14 stileve të shquara japoneze, koreane dhe perëndimore

Kaçurrela është një nga kaçurrelat më të njohura për femrat. Fotot e internetit

Tham Khảo Thêm:  Hành trình về vùng đất thiêng Yên Tử: Tổng hợp tất cả kinh nghiệm cần có

2.5. Flokë të gjatë kaçurrela japoneze

Modelet e flokëve në Japoni shpesh përdredhen duke përdorur metodën Air Wave. Air Wave është një teknikë e re e stilimit të flokëve e zhvilluar në Japoni. Ndërsa teknikat e kaçurrelave të nxehta përdorin nxehtësinë për të krijuar kaçurrela, Air Wave është një teknikë që përdor fuqinë e erës/ajrit për të krijuar kaçurrela jashtëzakonisht natyrale. Ashtu si metoda e kaçurrelës së nxehtë, kjo kaçurrela ruan mbajtjen e saj edhe pasi të keni larë flokët. Ato janë të përshtatshme për stilimin e njerëzve, flokët e të cilëve janë dëmtuar nga zbardhja, ngjyrosja ose zgjatja e flokëve.

Hairstyle japoneze Air Wave është krejtësisht e ndryshme nga shumë perms të tjera. Dukej sikur flokët e saj ishin të përbërë nga kaçurrela të panumërta të vendosura mbi njëra-tjetrën. Kjo kaçurrela jep një kaçurrela të butë, të butë dhe natyrale, që ia vlen të provohet.

stili i flokëve, [review] balluke të holluara - një kombinim i 14 stileve të shquara japoneze, koreane dhe perëndimore

Air Wave është një teknikë e njohur parukerie në Japoni. Fotot e internetit

2.6. Flokë të gjatë prerë flokë të hollë kaçurrelë

Stili i shtresimit i aplikuar për flokët e shkurtër vlerësohet shumë dhe flokët e gjatë nuk bëjnë përjashtim. Shtresa është një lloj bishti i prerë i mprehtë. Në varësi të llojit të prerjes së lartë, shtresës së ulët ose shtresës së mesme, kaçurrelat do të jenë pak a shumë të lëkundura. Kaçurrelat pas shtresës do të jenë më të theksuara nëse i përkulni butësisht. Mos harroni të prisni një shtresë të hollë balluke koreane për ta bërë këtë hairstyle të duket “reale”.

stili i flokëve, [review] balluke të holluara - një kombinim i 14 stileve të shquara japoneze, koreane dhe perëndimore

Modeli i flokëve me shtresa nuk është i vjetër, por është sërish i dashuruar. Fotot e internetit

2.7. Stil flokësh të gjatë e të drejtë

I jepni formë flokëve të tyre seksi në formë C-je sepse tashmë mund ta merrni me mend emrin e tyre vetëm duke e parë. Për shkak të kësaj, edhe pse është një frizurë e thjeshtë, frizura C lë lehtësisht përshtypje në kujtesën e personit të kundërt. Për t’i shtuar bukurinë këtij floku, një shtresë e hollë balluke është perfekte.

stili i flokëve, [review] balluke të holluara - një kombinim i 14 stileve të shquara japoneze, koreane dhe perëndimore

Krijo një kthesë dramatike të stilit C që njerëzit nuk mund t’i heqin sytë. Fotot e internetit

Balluket e holla janë një mbulesë për shumë kaçurrela të gjata, të shkurtra, me onde dhe të tjera që ndryshojnë sipas stileve koreane dhe japoneze. Pika e përbashkët e këtyre modeleve të flokëve është dizajni rinor dhe i bukur, në përputhje me tendencat aktuale të modës. Modelet më të spikatura të flokëve janë përzgjedhur dhe sintetizuar nga hervietnam.com.vn. Shpresojmë që artikulli t’ju ketë sjellë shumë informacione të dobishme dhe ta keni bërë të lehtë zgjedhjen e modelit të flokëve të duhur për ju.

K.lang sintetik

Postuar nga: Shkolla Le

Fjalë kyçe: [Review] Flokët kaçurrela me balluke të hollë – një kombinim i 14 stileve të jashtëzakonshme japoneze, koreane dhe perëndimore

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết [Review] Tóc uốn đuôi mái thưa – tổng hợp 14 kiểu nổi bật phong cách Nhật, Hàn, Tây . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *

© 2023 Cakhia TV - WordPress Theme by WPEnjoy