Tổng Hợp 15 Nhà Hàng Không Gian Đẹp Hà Nội Nổi Tiếng

Përveç kërkimit të restoranteve të mira, në ditët e sotme, shumë njerëz priren të kërkojnë edhe restorante me hapësira të bukura. Shijimi i ushqimit të shijshëm në një hapësirë ​​të bukur, luksoze jo vetëm që rrit eksitimin në vakt, stimulon shijet, por është edhe një formë relaksi për shumë njerëz. Në vijim Toplista Hanoi do të ndajë me ju gjithsej 15 Restorant i bukur hapësinor në Hanoi bëjnë shumë njerëz të bien në dashuri.

1. Restorant me ujë të butë – Lista e restoranteve të bukura të hapësirës në Hanoi

kuzhinë, pjata, restorante, një kombinim i 15 restoranteve të famshme hapësinore të bukura në Hanoi

Hapësirë ​​kopsht restoranti me ujë të butë

Restorant me ujë të butë Te behesh restorant i bukur hapësinor Hanoi është i famshëm. Me një kopsht të madh, pranë natyrës, kjo është adresa ideale e restorantit për ata që duan t’i shpëtojnë zhurmës së qytetit. Menuja këtu është gjithashtu jashtëzakonisht e larmishme dhe e pasur për t’iu përshtatur shijeve të shumicës së darkuesve. Përveç kësaj, ky është gjithashtu një vend për dasma luksoze në natyrë.

Informacioni i Kontaktit:

 • Adresa: Nr. 42, kolektivi F361 An Duong, rrethi Tay Ho, qyteti. Hanoi
 • Orari i hapjes: 08:00 – 22:00
 • Çmimi referencë: 300 000 VND

2. Restorant La Vong – Restoranti i bukur i hapësirës Hanoi

kuzhinë, pjata, restorante, një kombinim i 15 restoranteve të famshme hapësinore të bukura në Hanoi

Restorant La Vong

Një restorant me një stil të thjeshtë dhe të guximshëm, një hapësirë ​​të bukur dhe të ngushtë. Përbërësit cilësorë kanë krijuar shije tërheqëse, provoni një herë por bëni që njerëzit të kujtojnë përgjithmonë. Këtu, konsumatorët mund të zgjedhin manualisht peshk të freskët, duke notuar për të porositur dhe përpunuar në pjata sipas preferencave dhe nevojave të tyre. Me stilin e shërbimit profesional dhe të vëmendshëm me siguri do t’ju bëjë të kënaqur.

Informacioni i Kontaktit:

 • Adresa: Nr. 2A Nguyen Thi Thap, Qarku Cau Giay, Qyteti. Hanoi
 • Orari i hapjes: 09:00 – 22:00
 • Çmimi referencë: 250.000 – 320.000 VND
 • >>> Referenca: 3 vende argëtuese në Hanoi që do t’i pëlqejnë të gjithëve

3. Restorant Small Park – Restorante të bukura në hapësirë ​​në Hanoi

kuzhinë, pjata, restorante, një kombinim i 15 restoranteve të famshme hapësinore të bukura në Hanoi

Restorant Small Park

Restoranti Small Park krijon një kulm me një stil dizajni hapësinor si një pyll i vogël në zemër të qytetit. Hapësira nuk është më e kufizuar për festat klasike të mbyllura, por ka një stil natyral të bukur dhe komod. Restoranti Small Park do t’ju sjellë përvoja të reja jetësore, harmoninë mes artit të kuzhinës dhe natyrës në një nivel të ri.

Tham Khảo Thêm:  5+địa chỉ bán xốp dán tường Đà Nẵng 3D thịnh hành nhất

Informacioni i Kontaktit:

 • Adresa: 36 Lane 76 An Duong, Yen Phu, rrethi Tay Ho, qyteti. Hanoi
 • Orari i hapjes: 11:00 – 14:30 / 17:00 – 21:00
 • Çmimi referencë: 200.000 – 300.000 VND

4. Klubi i shtypit – Lista e restoranteve të këndshme në Hanoi

kuzhinë, pjata, restorante, një kombinim i 15 restoranteve të famshme hapësinore të bukura në Hanoi

Klubi i shtypit Hanoi

Nje nga Restorant i bukur hapësinor në Hanoi gradë më të lartë. Me një hapësirë ​​komode, gatimet e përgatitura nga kuzhinierë të famshëm vendas dhe të huaj… ndihmojnë Klubi i shtypit është bërë zgjedhja e biznesmenëve dhe intelektualëve në Ha Thanh për 20 vitet e fundit. Ky është gjithashtu një vend i shkëlqyer ngrënieje me një mjedis të rehatshëm, luksoz dhe elegant. Klubi i shtypit Është gjithashtu një vend takimi për të rinjtë që jo vetëm kërkojnë një standard të lartë, por janë gjithmonë në kërkim të përvojave unike.

Informacioni i Kontaktit:

 • Adresa: 12 Ly Dao Thanh, Trang Tien, Hoan Kiem District, City. Hanoi
 • Orari i hapjes: 08:00 – 00:00
 • Çmimi referencë: 250.000 – 1.100.000 VND

5. Restorant Sen Tay Ho – Lista e restoranteve të bukura të hapësirës në Hanoi

kuzhinë, pjata, restorante, një kombinim i 15 restoranteve të famshme hapësinore të bukura në Hanoi

Restorant Lotus Tay Ho

E ndërtuar në një shkallë jashtëzakonisht të madhe në hapësirën poetike të peizazhit të Liqenit Perëndimor – qendra kulturore e vendit – Restorant Sen Tay Ho ka tërhequr vëmendjen e njerëzve Ha Thanh si dhe turistëve nga e gjithë bota… Me stilin e tij unik të dizajnit, Sen Tay Ho ka qenë gjithmonë i lidhur me natyrën dhe njerëzit. Pjatat e shijshme të bëra nga kujdesi, që mbajnë kuintesencën e kuzhinës vietnameze do t’u sjellin vizitorëve një ndjenjë relaksi dhe paqeje.

Informacioni i Kontaktit:

 • Adresa: Nr. 614 Lac Long Quan, Tay Ho District, City. Hanoi
 • Orari i hapjes: 10:30 – 20:30
 • Çmimi referencë: 230.000 – 420.000 VND

6. La Verticale – Duhet të shkoni në restorantin e bukur të hapësirës në Hanoi

kuzhinë, pjata, restorante, një kombinim i 15 restoranteve të famshme hapësinore të bukura në Hanoi

Restorant La Verticale

La Verticale sjell një hapësirë ​​krejtësisht të re me stil evropian. Duke hyrë në restorant, nga faqosja e deri tek artikujt dekorativë këtu, vizitorët nuk mund t’i heqin sytë. Mysafirët do të kenë mundësinë të shijojnë nga pjatat evropiane deri tek ato aziatike. Deri në gatimet kineze pikërisht në këtë restorant. Hapësirë ​​komode e kombinuar me muzikë melodioze. Padyshim që do t’ju sjellë ndjesinë më relaksuese kur të vini këtu.

Informacioni i Kontaktit:

 • Adresa: Nr. 19 Ngo Van So, Hoan Kiem District, City. Hanoi
 • Orari i hapjes: 11:30 – 22:00
 • Çmimi referencë: 300.000 – 770.000 VND

7. Green Tangerine – Restorant i bukur në Hanoi

kuzhinë, pjata, restorante, një kombinim i 15 restoranteve të famshme hapësinore të bukura në Hanoi

Restorant Mandarina jeshile

Me një hapësirë ​​të ajrosur dhe elegante me arkitekturë romantike dhe të bukur të fshatrave të vegjël në jug të Francës, restoranti mund të strehojë deri në 90 të ftuar, duke shërbyer drekë dhe darkë në çdo kohë. ditët e javës. Ka qenë në Mandarina jeshile për të dëgjuar melodinë e këndshme të muzikës së butë të xhazit dhe thjesht për të pirë një filxhan kafe të nxehtë ekspres ose për të gjetur një cep të qetë për të përkëdhelur veten në ëmbëlsinë poetike të çdo pjate, me siguri do të shijoni vaktin tuaj këtu.

Informacioni i Kontaktit:

 • Adresa: Nr. 48 Hang Be, Hoan Kiem District, City. Hanoi
 • Orari i hapjes: 11:00 – 23:00
 • Çmimi referencë: 50.000 – 330.000 VND

8. Restorant Sum Villa – Lista e restoranteve të bukura të hapësirës në Hanoi

kuzhinë, pjata, restorante, një kombinim i 15 restoranteve të famshme hapësinore të bukura në Hanoi

Restorant Sum Villa

Tham Khảo Thêm:  Tổng Hợp 07 Địa Điểm Thuê Xe Máy Đà Nẵng Quận Thanh Khê Uy Tín Nhất 2022

I vendosur në kampusin e zonës së vilës Tay Ho, Restoranti Sumvilla ka një kapacitet deri në 1000 të ftuar, zotëron një parking të gjerë, është një vend ideal për të organizuar pritje, dasma, konferenca dhe seminare ose ngjarje të rëndësishme. I ndërtuar në një zonë të madhe, Restoranti Sumvilla zotëron një arkitekturë të bukur që ndërthur dy veçori unike aziatike dhe evropiane. Të ftuarit mund të ndjejnë shijen e mrekullueshme të kafesë dhe koktejeve pranë Liqenit romantik West, të përzier me muzikën melodioze të pianos.

Informacioni i Kontaktit:

 • Adresa: Nr. 10 Dang Thai Mai, rrethi Tay Ho, qyteti. Hanoi
 • Orari i hapjes: 10:30 – 22:30
 • Çmimi referencë: 220.000 – 250.000 VND

9. Restorant Long Dinh – Restorante të famshme të hapësirës së bukur në Hanoi

kuzhinë, pjata, restorante, një kombinim i 15 restoranteve të famshme hapësinore të bukura në Hanoi

Long Dinh Restaurant

Long Dinh Restaurant me gati 10 vjet funksionim është kthyer në një adresë prestigjioze të kuzhinës dhe ka fituar zemrat e darkuesve që duan pjatat e Hong Kongut në Hanoi. I vendosur në rrugën Quan Su në qendër të qytetit, i përshtatshëm për të udhëtuar, por edhe i qetë dhe i ndarë nga zhurma, restoranti Long Dinh është kombinimi perfekt midis hapësirës luksoze dhe pjatave të shijshme.Unik Hong Kong, restoranti është kthyer prej kohësh në një pikë takimi jo vetëm për njerëzit e biznesit, por edhe për darkuesit që janë të apasionuar pas kuzhinës autentike të Hong Kongut.

Informacioni i Kontaktit:

 • Adresa: 64B Quan Su, rruga Tran Hung Dao, rrethi Hoan Kiem
 • Orari i hapjes: 07:00 – 22:00 (e shtunë dhe e diel: 08:00 – 21:00)
 • Çmimi referencë: 100.000 – 330.000 VND/personi

10. Restorant Ming – Restorant i shijshëm Hanoi

kuzhinë, pjata, restorante, një kombinim i 15 restoranteve të famshme hapësinore të bukura në Hanoi

Restorant Ming

Restorant Ming Te behesh Restorant i bukur hapësinor në Hanoi Luxury është e specializuar në servirjen e pjatave kineze. Eja ne Restorant Ming Diners do të shijojë pjata tërheqëse si dumplings, shumai, rosë Pekin, etj. Pjatat këtu jo vetëm kanë një shije unike, por janë edhe të dekoruara bukur. Bëjeni ngrënësit të ndihet i lumtur. Këtu do të keni orë të tëra argëtimi duke ngrënë me familjen dhe miqtë.

Informacioni i Kontaktit:

 • Adresa: Nr. 1 Thanh Nien, Truc Bach, rrethi Ba Dinh, qyteti. Hanoi
 • Orari i hapjes: 09:00 – 22:00
 • Çmimi referencë: 150.000 – 550.000 VND

11. Jacksons Steakhouse – Hanoi Beautiful Space Restaurant Should Come

kuzhinë, pjata, restorante, një kombinim i 15 restoranteve të famshme hapësinore të bukura në Hanoi

Steakhouse Jackson

E vendosur pikërisht në rrugën Hai Ba Trung, një rrugë qendrore e kryeqytetit Hanoi. Steakhouse Jackson e specializuar në servirjen e ushqimeve dhe pijeve premium me 3 zona të veçanta. Kati përdhe është një bar në një atmosferë të gjallë nën dritë vezulluese dhe moderne, katet e 2-të dhe të 3-të janë dhoma ngrënie të dekoruara në mënyrë elegante në një mjedis komod dhe luksoz.

Jackson’s specializohet në servirjen e biftekëve të bërë nga një shumëllojshmëri e mishit më të mirë të viçit, një shumëllojshmëri të gjerë ushqimesh deti të importuara dhe një listë verërash me famë botërore që përmirëson shijen e pjatave.më tërheqëse.

Informacioni i Kontaktit:

 • Adresa: 23J Hai Ba Trung, Hang Bai, rrethi Hoan Kiem, qyteti. Hanoi
 • Orari i hapjes: 09:30 – 23:30
 • Çmimi referencë: 300.000 – 1.100.000 VND

12. La Badiane – Restoranti i bukur i hapësirës në Hanoi duhet të shkojë

kuzhinë, pjata, restorante, një kombinim i 15 restoranteve të famshme hapësinore të bukura në Hanoi

Restorant La Badiane

Referuar restoranteve luksoze me hapësira të bukura në Hanoi, është i domosdoshëm La Badiane. Kombinimi i mbulesave të tavolinës, perdeve me dy ngjyra dhe vegjetacionit të gjelbër të përzier, të gjitha prekin shikimin dhe aromën e klientëve dhe tregojnë qartë stilin luksoz të restorantit. Hapësira e mbrëmjes është shumë romantike, lirike me koncerte klasike çdo të mërkurë mbrëma, duke e bërë restorantin La Badiane një zgjedhje perfekte.

Tham Khảo Thêm:  Tổng hợp kinh nghiệm khám phá khu vui chơi Vinpearl Land Nam Hội An

Informacioni i Kontaktit:

 • Adresa: 10 Nam Ngu, Cua Nam, rrethi Hoan Kiem, qyteti. Hanoi
 • Orari i hapjes: 11:30 – 22:30
 • Çmimi referencë: 75.000 – 165.000 VND

13. El Gaucho – Në cilin restorant duhet të shkoni në Hanoi?

kuzhinë, pjata, restorante, një kombinim i 15 restoranteve të famshme hapësinore të bukura në Hanoi

Restorant El Gaucho

El Gaucho hapësirë ​​e bollshme dhe komode. I përshtatshëm për festa familjare dhe miqsh. Stafi në restorant ka një shërbim shumë të ëmbël dhe entuziast. El Gaucho e specializuar në biftekët e viçit me vlerësim të lartë. Përveç kësaj, restoranti shërben edhe pjata të tjera si hamburgerë, gatime peshku, pjata pule ose derri. Pjatat prezantohen thjesht dhe bien në sy. Duke u sjellë darkave momente të mrekullueshme kënaqësie.

Informacioni i Kontaktit:

 • Adresa: 11 Trang Tien, Hoan Kiem District, City. Hanoi
 • Orari i hapjes: 11:00 – 23:30
 • Çmimi referencë: 500.000 – 1.000.000 VND

14. Restorant me bufe porcelani – Restorante të bukura në hapësirë ​​në Hanoi

kuzhinë, pjata, restorante, një kombinim i 15 restoranteve të famshme hapësinore të bukura në Hanoi

Restorant Bufe Porcelani

Restoranti Buffet Porcelani ka një stil klasik, elegant të përzier me një stil vietnamez fshatar, duke sjellë një përvojë të re për darkuesit. Hapësira e restorantit është elegante dhe komode. Tezgat e ushqimit, korridoret dhe sistemet e ndriçimit janë projektuar në mënyrë inteligjente, duke krijuar një hapësirë ​​ideale për festa dhe takime.

Duke ardhur në Buffet Buffet, darkuesit mund të shijojnë një shuplakë të shijshme me çmime preferenciale në një hapësirë ​​ngrënieje luksoze dhe komode me stil shërbimi të vëmendshëm. Darkatarët priten dhe udhëzohen me entuziazëm nga parkingu, kur hyjnë në restorant dhe derisa të ulen. Në veçanti, ushqimi përgatitet dhe prezantohet në mënyrë tërheqëse, të shijshme dhe të shpejtë.

Informacioni i Kontaktit:

 • Adresa: nr. 64 Nguyen Du, rrethi Hai Ba Trung, qyteti. Hanoi
 • Orari i hapjes: 11:00 – 22:00
 • Çmimi referencë: 300.000 – 450.000 VND

15. The Rooftop Bar Hanoi – Adresa e Hanoi Beautiful Space Restaurant

kuzhinë, pjata, restorante, një kombinim i 15 restoranteve të famshme hapësinore të bukura në Hanoi

Bar në çati, Hanoi

Është një hapësirë ​​interesante me stil luksoz dhe romantik. Bar në çati është një model i Bar & Restaurant i vendosur në majë të një ndërtese shumëkatëshe. Menu e gjerë e ushqimeve dhe pijeve. Do të shijoni gatime autentike evropiane. Shërbimi profesional dhe miqësor është ajo që i bën klientët jashtëzakonisht të kënaqur. Eja ne Bari në çati për të përjetuar një hapësirë ​​krejtësisht të ndryshme.

Informacioni i Kontaktit:

 • Adresa: Kati i 19-të, Paqësor Building, 83B Ly Thuong Kiet, Hoan Kiem District, City. Hanoi
 • Orari i hapjes: 08:30 – 21:00
 • Çmimi referencë: 350.000 – 400.000 VND

Hanoi Toplist sapo zbulova adresën totale prej 15 . me ju Restorant i bukur hapësinor në Hanoi më të famshme. Shpresojmë që pas këtij artikulli të zgjidhni vetë vendin më ideal për të planifikuar një mbledhje, për të shijuar momente relaksi me ushqime të shijshme me familjen dhe miqtë.

Postuar nga: Nguyen Hanh

Fjalët kyçe: Përmbledhje e 15 restoranteve të famshme të hapësirës së bukur në Hanoi

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Tổng Hợp 15 Nhà Hàng Không Gian Đẹp Hà Nội Nổi Tiếng . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *

© 2023 Cakhia TV - WordPress Theme by WPEnjoy