Tổng hợp 20 Quán lẩu nướng Đà Lạt ngon nổi tiếng nhất hiện nay

Restorant Da Lat Hot Pot Grilled – Në mes të motit të ftohtë të Da Lat, sa e mrekullueshme është të shtoni pak shi dhe të shijoni tenxheren e nxehtë!

Përjetoni, sintetizoni 20 restorantet më të famshme të shijshme me tenxhere Dalat sot

Restorant Dalat hot tenxhere

Sot, Du-lich-da-lat.com do t’ju prezantojë adresat kryesore të restoranteve të shijshme në Da Lat.

Top restorantet e shijshme dhe tërheqëse Dalat për ditët e ftohta

Le të ruajmë restorantet e shijshme dhe cilësore Dalat. Ejani të shijoni sa më shpejt që të keni mundësi të vini këtu!

Përjetoni, sintetizoni 20 restorantet më të famshme të shijshme me tenxhere Dalat sot

Top restorantet e shijshme dhe tërheqëse Dalat për ditët e ftohta

I pjekur në skarë No Ne

Menuja është jashtëzakonisht e larmishme, me më shumë se 130 pjata jashtëzakonisht tërheqëse. Dyqani ka një dizajn luksoz, lokacioni është jashtëzakonisht i bukur, ndodhet pikërisht në qendër të Da Lat. Dhe mënyra se si prezantohet ushqimi bie shumë në sy. Nëse jeni ende duke luftuar për të gjetur një restorant të nxehtë, atëherë Grill No Ne. Do të jetë një faqe e shkëlqyer për ju.

Përjetoni, sintetizoni 20 restorantet më të famshme të shijshme me tenxhere Dalat sot

Bufe e plotë e pjekur në skarë

 • Adresa: Nr. 4 Pham Ngu Lao, Ward 3, Da Lat

Tenxhere e nxehtë e pjekur në skarë Huong Restaurant Dalat

Nëse vini në Huong Quan, atëherë duhet të jeni një gustator! Menuja është jashtëzakonisht e pasur me pjata të shijshme nga dreri, derri, pula,… Dhe sidomos salmoni i freskët, bli është më i shituri i atij restoranti. Peshku rritet pikërisht në restorant dhe përpunohen pjata speciale. Të tilla si: salmon i pjekur me mjegull, hotpot me bli, salmon me salcë frutash pasioni etj. Pjatat e mësipërme do t’ju bëjnë ta mbani mend atë shije përgjithmonë. Le të planifikojmë së bashku për të ardhur në Huong Quan, miq. Sidomos hapësira e restorantit është jashtëzakonisht e gjerë.

Përjetoni, sintetizoni 20 restorantet më të famshme të shijshme me tenxhere Dalat sot

Tenxhere e nxehtë e pjekur në skarë Huong Restaurant Dalat

 • Adresa: 47B Tran Binh Trong, Ward 5, Da Lat

Ngjitje Hill Grill

“The gut shop”, ky do të jetë emri që do t’i vini Grilled Climbing Hill që nga hera e parë që keni vendosur këmbën këtu. Dyqani ka një pamje jashtëzakonisht të bukur, duke parë malet dhe kodrat është shumë e ftohtë. Menuja është e larmishme: oriz lam, role derri i skuqur, pulë, pulë e pjekur, pulë e zier me spec djegës, etj. Ushqimi është i kalitur dhe me shije shumë të shijshme. Por çmimi është jashtëzakonisht tërheqës, pjata e pulës është si pulë e skuqur, sallatë pule, oriz i skuqur me gjethe, … Por çmimi varion vetëm nga 200-300 mijë. Ky është një vend që nuk duhet ta humbisni kur të vini në Da Lat.

Përjetoni, sintetizoni 20 restorantet më të famshme të shijshme me tenxhere Dalat sot

Ngjitje Hill Grill

 • Adresa: 8b Trieu Viet Vuong (fundi i rrugës), Da Lat

Tenxhere e nxehtë me fener në skarë

Me motin e çrregullt në mëngjes, diellin dhe shiun në Da Lat, ndaloni pranë Lantern. A nuk do të ishte mirë të pini një tenxhere të nxehtë? Ky restorant me tenxhere të nxehtë Dalat fokusohet shumë në shijen, i marinuar deri në gojë. Së bashku me shijen e shijshme të tenxheres së nxehtë me siguri do të kënaqë mysafirët më kërkues.

Përjetoni, sintetizoni 20 restorantet më të famshme të shijshme me tenxhere Dalat sot

Tenxhere e nxehtë me fener në skarë

 • Adresa: 55 Tran Le, Ward 4, Da Lat
Tham Khảo Thêm:  Tổng hợp những thành phần thiên nhiên giúp trắng da bạn nên biết

Sunset Grill – restorant me tenxhere të nxehtë Dalat

Në mes të motit të ftohtë të Da Lat, ulur dhe duke ngrënë disa pjata të pjekura në skarë. Të shikosh perëndimin e diellit ose retë është e disponueshme vetëm në Sunset Grill, të betohem! reputacion gjithmonë. Menuja është e larmishme dhe ushqimi është i shijshëm, pulë e pjekur në skarë, bli i pjekur në skarë, brinjë të pjekura në skarë, etj. Krahas pamjes cilësore, mund të quhet vetëm vlerë për para.

Përjetoni, sintetizoni 20 restorantet më të famshme të shijshme me tenxhere Dalat sot

Sunset Grill

 • Adresa: Porta e Burgut Da Chien Hill, 118 Hung Vuong Street, Ward 11, Da Lat

Dyqani i viçit është shumë i ftohtë

Vetëm emri tregon se menyja e restorantit është plot me gatime viçi. Jo vetëm mish viçi, por restoranti ka edhe pjata të tjera si: bark derri, bërxollë derri të pjekur në skarë, role derri të pjekur në skarë me gjethe maske, salsiçe me copëza orizi, rrotullat e derrit të pjekur në skarë, etj janë jashtëzakonisht të mprehta. Nëse jeni duke festuar në Da Lat, duhet të vini patjetër këtu.

Përjetoni, sintetizoni 20 restorantet më të famshme të shijshme me tenxhere Dalat sot

Dyqani i viçit është shumë i ftohtë

 • Adresa: 70 An Binh, Ward 3, Da Lat

Da Lat Hot Pot Market, Da Lat

Nuk do të mendoni të uleni dhe të shijoni pjatat veriperëndimore në Da Lat, apo jo? Por nëse vini në Tregun Phien Quan, do ta keni atë. Dhjetra pjata tipike nga lopë, kuaj, pula,…. Ushqimi është i shijshëm por pamja është e bukur, ndaj pse të mos e provoni!

Përjetoni, sintetizoni 20 restorantet më të famshme të shijshme me tenxhere Dalat sot

Pan Quan Market

 • Adresa: 118 Van Hanh, Ward 8, Da Lat

Kopshti kodrinor – restorant me tenxhere të nxehtë Dalat

Përvoja në mes të luginës që duhet të provoni kur të vini në Da Lat. Restoranti me vaskë të nxehtë Dalat Hillly Garden do t’ju sjellë një përvojë të tillë!. Pjata të shkëlqyera evropiane si biftek, makarona,…. Më pas janë pjatat e njohura të pjekura në skarë si proshuta e pjekur në skarë, viçi i pjekur në skarë etj. Pini një gotë verë për mbrëmjen, është shumë mirë. Ëmbëlsira me pjata uji këtu janë gjithashtu shumë tërheqëse!

Përjetoni, sintetizoni 20 restorantet më të famshme të shijshme me tenxhere Dalat sot

Kopshti kodrinor

 • Adresa: Rruga 14C 22, rruga Khe Sanh, Ward 10, Da Lat

Ushqim i shijshëm në Da Lat

Shumë restorante të shijshme në Da Lat, po mendoni të zgjidhni restorantin e duhur? Pjatat e shijshme në Dalat do të jenë vendi që duhet të vizitoni. Plot enë me tenxhere të nxehta, të pjekura në skarë jashtëzakonisht tërheqëse. Për shkak të vendndodhjes së tij brenda supermarketit Go, ky është një vend ideal për të ngrënë dhe për të luajtur.

Përjetoni, sintetizoni 20 restorantet më të famshme të shijshme me tenxhere Dalat sot

Ushqim i shijshëm në Da Lat

 • Adresa: Pranë Cinestar Da Lat, kati përdhes, Sheshi Lam Vien, Da Lat

Pule Tuk Tuk

Dyqani Tuk Tuk Chicken është shumë i famshëm për restorantet e tij të pulave, tërheqëse, të magjepsur si nga vendasit ashtu edhe nga turistët. Ju lutemi vini re adresën.

Përjetoni, sintetizoni 20 restorantet më të famshme të shijshme me tenxhere Dalat sot

Pule Tuk Tuk

 • Adresa: 45 Tran Khanh Du, Ward 8, Da Lat
Tham Khảo Thêm:  Du lịch Bình Định: Tổng hợp đầy đủ mọi địa điểm ăn chơi 2019

Hot Pot me lule misri – Hong Kong Beef Hotpot

Gjëja e parë kur bëhet fjalë për Hotpotin e luleve të misrit – tenxherja e nxehtë e viçit në Hong Kong. Është pjata e shkëlqyer e viçit dhe djathit, përveç kësaj, ka edhe një tenxhere të nxehtë që shitet në një set super epik. Çdo grup përfshin mish viçi, viçi të mbështjellë, petë të bëra vetë dhe vjen me një shportë të plotë me perime. Për sa i përket tenxheres së nxehtë, lëngu zihet nga kockat e viçit, pra është aromatik, jashtëzakonisht i ëmbël dhe ka shijen pikante të specit. Mishi i viçit amerikan me cilësi jashtëzakonisht të lartë vjen me tenxhere të nxehtë, veçanërisht petë të shijshme me lule misri shtëpiak të servirura me tenxhere të nxehtë.

Përjetoni, sintetizoni 20 restorantet më të famshme të shijshme me tenxhere Dalat sot

Hot Pot me lule misri – Hong Kong Beef Hotpot

 • Adresa: 12 Yersin, Ward 10, Da Lat

Lac Lac Beef – restorant Dalat hot pot

Një nga restorantet më të njohur të mishit të viçit. Lost Beef ofron pjata delikate në çdo shije, përbërës të freskët. Mënyra unike e përpunimit: viçi i borzilokut rrugicë, makarona të pjekura në skarë, viçi i pjekur në skarë dhe i prerë pikërisht në tavolinë, tenxhere me bufe etj. Pjatat e larmishme do të kënaqin gjithmonë klientët.

Përjetoni, sintetizoni 20 restorantet më të famshme të shijshme me tenxhere Dalat sot

Lopët e humbura

 • Adresa: 110 Nguyen Cong Tru, Ward 8, Da Lat

Hotpot i ashensorit Soa Soa

Tenxhere e nxehtë Soa Soa me një menu të larmishme tenxhere të nxehtë si: tenxhere e nxehtë Chaozhou satay, tenxhere e nxehtë Tomyum, tenxhere e nxehtë Soa Soa, tenxhere e nxehtë Chongqing, tenxhere e nxehtë me susam Sichuan, tenxhere e nxehtë e Singaporit, tenxhere e nxehtë Bac Thao, tenxhere e nxehtë me xhensen, tenxhere e nxehtë me ushqim deti. Së bashku me një gamë të plotë të pjatave me mish, ushqim deti, topa të nxehtë tenxhere, perime. Mos ngurroni të zgjidhni midis motit të çrregullt të Da Lat.

Përjetoni, sintetizoni 20 restorantet më të famshme të shijshme me tenxhere Dalat sot

Hotpot i ashensorit Soa Soa

 • Adresa: 39 Pham Ngu Lao, Ward 3, Da Lat

Yun BBQ Grill & Chill

Pjata speciale si barku i derrit Tay spanjoll të marinuar në 7 shije të veçanta. Vallëzimi japonez i viçit Wagyu me zjarr sochu me oriz të përzier, kimpap, supë kimchi, etj., ofrohet vetëm në restorantin me tenxhere të nxehtë Dalat Yun BBQ Grill & Chill. Ejani këtu për të shijuar dhe pirë pak verë sochu ose oriz, miq!

Përjetoni, sintetizoni 20 restorantet më të famshme të shijshme me tenxhere Dalat sot

Yun BBQ Grill & Chill

 • Adresa: Nguyen Van Cu Nr. 5, Lagjja 1, Da Lat

Restorant Kobe Beef

Vetëm një vështrim në emrin e restorantit, adhuruesit e viçit nuk mund ta injorojnë atë. Restoranti i viçit Kobe ofron një menu luksoze si biftek, sallatë frutash, viçi i pjekur në skarë me gurë vullkanik, tenxhere të nxehtë,… cilësia është e barabartë me atë çmim. Përveç kësaj, restoranti ka gjithashtu supë shumë tërheqëse me petë vietnameze ose supë me petë viçi Kobe. Mos harroni të ndaleni në restorant!

Përjetoni, sintetizoni 20 restorantet më të famshme të shijshme me tenxhere Dalat sot

Restorant Kobe Beef

 • Adresa: 249 Hai Ba Trung, Ward 6, Da Lat

Restorant Tay Nguyen me tenxhere të nxehtë në skarë në Da Lat

Dashamirët e pjekjes, ju lutemi vini re adresën e Tay Nguyen Quan pikërisht më poshtë. Ka mjaft pjata nga pylli në det. Do t’ju kënaqë të gjithëve, gjoksi i derrit të Malësisë Qendrore, fileto viçi, pomfret i pjekur në skarë. Ushqim deti të përzier me avull, karavidhe të pjekur në skarë me djathë, fiston mëndafshi, kokrra,…. Së bashku me një mënyrë unike por standarde përpunimi dhe gjithmonë duke siguruar freskinë e pjatave. Edhe klientët më kërkues duhet të jenë super të kënaqur!

Përjetoni, sintetizoni 20 restorantet më të famshme të shijshme me tenxhere Dalat sot

Tay Nguyen Quan

 • Adresa: 170 Nguyen Cong Tru, Ward 8, Da Lat
Tham Khảo Thêm:  Quận 2 có gì chơi? Tổng hợp 12+ điểm HOT NHẤT

Dyqan pulash kodre – Mr.Right

Një tjetër restorant i shijshëm për adhuruesit e pulës. Chicken Mr.Right Hill nga pula e pjekur në skarë hyjnore me salcë piper jeshil. Të kujtosh kaq shumë darka kur të vish këtu është gjithashtu pjata e njohur e restorantit. Pra, mos harroni të porositni. Pula e restorantit është gjithmonë pulë me ushqim të lirë, e kombinuar me një salcë të pasur që do t’ju bëjë të mërziteni! Dyqani ka edhe shumë gatime të tjera si oriz i skuqur, viçi i pjekur në skarë, tenxhere pule, brinjë të pjekura në skarë, … të prishura sipas dëshirës.

Përjetoni, sintetizoni 20 restorantet më të famshme të shijshme me tenxhere Dalat sot

Dyqan pulash kodre – Mr.Right

 • Adresa: 35 Hoang Hoa Tham, Ward 10, Da Lat

Barbecue BBQ & Birrë

Për të qenë i sinqertë me ju, me një çmim bufeje prej vetëm 185 mijë, ju mund ta mbushni lirisht stomakun tuaj të uritur. Me shumë pjata të shijshme. Sidomos, tani restoranti ka shtuar shumë pjata në menu. Tifozët e Barbecue, mos harroni të shënoni adresën e restorantit.

Përjetoni, sintetizoni 20 restorantet më të famshme të shijshme me tenxhere Dalat sot

Barbecue BBQ & Birrë

 • Adresa: 145 Phan Boi Chau, Ward 1, Da Lat

Tregti BBQ

Hapësira e restorantit është shumë e thjeshtë por cilësia e ushqimit. Nuk është aq e thjeshtë, shija është e pasur dhe unike në çdo pjatë. Trade BBQ është tashmë në listën e restoranteve të nxehta që nuk duhen humbur në Da Lat.

Përjetoni, sintetizoni 20 restorantet më të famshme të shijshme me tenxhere Dalat sot

Tregti BBQ

 • Adresa: 28B Tran Hung Dao, Ward 10, Da Lat

Dyqan pjekjesh komerciale

Ekipet që pëlqejnë ushqimin e pjekur në skarë, por gjithashtu pëlqejnë të qetësohen, nuk mund të injorojnë Thuong Thuong Grilled Shop. Ndërsa hani, shikoni perëndimin e diellit, hapësira e restorantit është kryesisht në natyrë. Të jesh pranë natyrës është shumë i ajrosur, kështu që nuk duhet të shqetësohesh për tymin. Prezantimi i produkteve të furrës është shumë i bukur dhe bie në sy, salca është e shijshme dhe e shijshme. Jo vetëm i pjekur në skarë, por restoranti ka edhe tenxhere të nxehtë!

Përjetoni, sintetizoni 20 restorantet më të famshme të shijshme me tenxhere Dalat sot

Dyqan pjekjesh komerciale

 • Adresa: Rruga Dang Thai Than 30, Da Lat

Epilogu

Në artikullin e mësipërm, Du-lich-da-lat.com ju ka prezantuar restorantet më të shijshme Dalat që nuk mund të mungojnë kur vizitoni këtë vend. Ju urojme pushime te kendshme!.

Pyetje të lidhura

Cili restorant në Da Lat është i shijshëm dhe me çmim të arsyeshëm?

Të gjithë kanë shije dhe perceptim të ndryshëm. Por shtoni vlerësimin e përgjithshëm të të gjithëve për të ngrënë ushqim të shijshëm të pjekur në skarë që është në dyqan në artikullin e mësipërm!

Cili restorant Dalat ka një hapësirë ​​të gjerë dhe të ajrosur?

Grill No Ne, Lantern Grilled Hot Pot, Hillly Garden, Lost Beef, Kobe Beef Restaurant, Komercial Grill, BBQ Trade,…

Përveç tenxheres së nxehtë të pjekur në skarë, restorantet shërbejnë edhe pjata të tjera?

Përveç pjatës kryesore të tenxheres së nxehtë të pjekur në skarë, restoranti shërben edhe pjata si oriz i skuqur, sallata, mish pule, peshk etj.

Postuar nga: Lien Pham

Fjalët kyçe: Përmbledhje e 20 restoranteve më të famshme të shijshme me tenxhere Dalat sot

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Tổng hợp 20 Quán lẩu nướng Đà Lạt ngon nổi tiếng nhất hiện nay . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *

© 2024 Cakhia TV - WordPress Theme by WPEnjoy