Tổng hợp kinh nghiệm đi Vinpearl Nha Trang cho các tín đồ xê dịch

Sintetizoni përvojën e shkuarjes në Vinpearl Nha Trang për besimtarët që udhëtojnë

Nha Trang me plazhet më të bukura në planet dhe shumë zona të mëdha argëtimi dhe argëtimi konsiderohet gjithmonë një parajsë turistike e Vietnamit. Një nga destinacionet e famshme që dëshiron të eksplorojë kushdo që ka mundësi të shkelë në këtë qytet të bukur bregdetar është Vinpearl Nha Trang. Përvojat e shkuarjes në Vinpearl Nha Trang të ndara më poshtë do të jenë informacione të dobishme për t’ju ndihmuar të keni përvoja interesante dhe të paharrueshme.

Një hyrje e shkurtër rreth Vinpearl Nha Trang

Vinpearl Nha Trang është një kompleks jashtëzakonisht i madh argëtimi dhe turistik i vendosur në ishullin e bukur Hon Tre, në qytetin Nha Trang, provincën Khanh Hoa, pak më shumë se 5 km nga qendra e qytetit Nha Trang. Sistemi i përshtatshëm i transportit e bën lëvizjen këtu mjaft të lehtë.

Sintetizoni përvojën e shkuarjes në Vinpearl Nha Trang për besimtarët që udhëtojnë

Vinpearl Nha Trang është një parajsë argëtimi dhe relaksi në Nha Trang. Foto: chudu24

Vinpearl Nha Trang ka një zonë të madhe, duke përfshirë 3 hotele luksoze, resorte të klasit të lartë, parajsë argëtuese Vinpearl Land dhe një fushë të bukur golfi, etj. Duke zbuluar këtë vend, do të keni mundësinë të zhyteni në peizazhin. Natyra poetike, lirike , shijoni shërbimet ndërkombëtare të resortit me 5 yje dhe përjetoni lirisht aktivitete interesante dhe argëtuese.

Sintetizoni përvojën e shkuarjes në Vinpearl Nha Trang për besimtarët që udhëtojnë

Vinpearl Nha Trang ndodhet në ishullin e bukur Hon Tre. Foto: Elite

Në cilën kohë të vitit duhet të shkoni në Vinpearl Nha Trang?

Ishulli Hon Tre është ishulli më i madh i Nha Trang, i vendosur brenda gjirit të bukur Nha Trang dhe ka një klimë mjaft të butë dhe të këndshme gjatë gjithë vitit. Sipas përvojës së udhëtimit në Vinpearl Nha Trang, ju mund të vini këtu në çdo kohë të vitit. Koha më ideale për të eksploruar këtë parajsë argëtuese është nga marsi deri në shtator të çdo viti. Moti në këtë kohë është i freskët, rrallë bie shi, dallgët janë të qeta, kështu që do të jetë shumë i përshtatshëm për aktivitete në natyrë të vizitorëve. Megjithatë, ky është edhe sezoni i pikut, kështu që çmimet e shërbimeve do të rriten më shumë. Ju duhet të kontaktoni për të rezervuar biletat e fluturimit, hotelet paraprakisht për të kursyer kostot.

Sintetizoni përvojën e shkuarjes në Vinpearl Nha Trang për besimtarët që udhëtojnë

Marsi deri në shtator është koha më ideale për të eksploruar Vinpearl Nha Trang. Foto: Yeahtravel

Përveç kësaj, për ata që duan të kursejnë më shumë para në Vinpearl Nha Trang, ata mund të shkojnë nga shtatori në dhjetor çdo vit. Edhe pse moti në këtë kohë do të jetë i ftohtë, jo i përshtatshëm për not, ai është ende jashtëzakonisht ideal për të eksploruar argëtim dhe aktivitete argëtuese në natyrë.

Sintetizoni përvojën e shkuarjes në Vinpearl Nha Trang për besimtarët që udhëtojnë

Vinpearl Nha Trang ka një zonë jashtëzakonisht të madhe. Foto: Ivivu

Tham Khảo Thêm:  Tổng Hợp 9 Xe Taxi Sân Bay Pleiku Uy Tín Hàng Đầu Không Nên Bỏ Qua

Si të kaloni në Vinpearl Nha Trang?

Për të lëvizur në qytetin Nha Trang, do të keni mundësi të zgjidhni nga shumë lloje të ndryshme automjetesh.

Me avion: Ky është një mjet transporti i shpejtë, i sigurt dhe i përshtatshëm, ndaj zgjidhet gjithmonë nga një numër i madh turistësh. Ka fluturime nga Hanoi ose Saigon çdo ditë për në aeroportin Cam Ranh, rreth 35 km nga qendra e qytetit.

Me autobus: Ky mjet është i përshtatshëm për ata që duan të lëvizin nga Saigon në Nha Trang. Ju mund të zgjidhni nga një numër operatorësh autobusësh me reputacion si Phuong Trang, Sinh Cafe, Ha Linh, etj., me tarifa që variojnë nga 150,000 VND deri në 200,000 VND.

Me tren: Tarifa e trenit nga Saigon në Nha Trang varion nga 260,00 vnd deri në 350,000 vnd/një drejtim.

Sintetizoni përvojën e shkuarjes në Vinpearl Nha Trang për besimtarët që udhëtojnë

Ju mund të lëvizni në Vinpearl Nha Trang me shumë mjete të ndryshme transporti. Foto: Vinpearl

Nga qendra e qytetit Nha Trang, ju mund të lëvizni në portin Vinpearl me shumë mjete si autobus, taksi ose motoçikletë. Këtu mund të shkoni me teleferik, kanoe ose skaf për të shkuar në resort.

Çmimi i biletës Vinpearl Nha Trang

Bileta e teleferikut me dy drejtime:

 • Të rriturit nga 1.4 m e lart: 880,000 VND / 1 person
 • Fëmijët nga 1 m deri në 1.4 m: 660,000 vnd / 1 person
 • Buzëqeshja e të moshuarve mbi 60 vjeç: 530,000 VND / 1 person

Biletë me teleferik me një drejtim:

 • Të rriturit nga 1,4 m i gjatë e lart: 800,000 VND / 1 person
 • Fëmijët nga 1 m deri në 1.4 m: 600,000 vnd / 1 person
 • Buzëqeshja e të moshuarve mbi 60 vjeç: 480,000 VND / 1 person

Çmimi i biletës së pranimit:

 • Të rriturit nga 1.4 m i gjatë e lart: 860,000 VND / 1 person
 • Fëmijët nga 1 m deri në 1.4 m: 500,000 vnd / 1 person
 • Buzëqeshja e të moshuarve mbi 60 vjeç: 400,000 VND / 1 person
Sintetizoni përvojën e shkuarjes në Vinpearl Nha Trang për besimtarët që udhëtojnë

Përjetoni shërbimin e resortit me 5 yje në Vinpearl Nha Trang. Foto: Bestprice

Çfarë është interesante në Vinpearl Nha Trang?

Parajsa argëtuese Toka e Vinpearl

Një nga zonat më të njohura për turistët këtu është Vinpearl Land. Ky është një park i madh argëtimi, me një sipërfaqe prej mbi 200,000 metrash katrorë, duke përfshirë shumë shërbime të ndryshme argëtimi dhe argëtimi.

Sintetizoni përvojën e shkuarjes në Vinpearl Nha Trang për besimtarët që udhëtojnë

Eksploroni parajsën argëtuese Vinpearl Land. Foto: Vietocean

Parku ujor i Tokës Vinpearl

Parku ujor në Vinpearl Land mbulon një sipërfaqe prej më shumë se 50,000 metra katrorë dhe konsiderohet parku i parë ujor detar në Vietnam. Duke ardhur në këtë vend, do të keni mundësinë të përjetoni shumë lojëra tërheqëse për të gjitha moshat. Parku është i hapur çdo ditë të javës nga 9 e mëngjesit deri në 6 pasdite.

Sintetizoni përvojën e shkuarjes në Vinpearl Nha Trang për besimtarët që udhëtojnë

Park ujor Vinpearl Land me shumë lojëra tërheqëse. Foto: chudu24

Zonë për lojëra në natyrë

Sipas përvojës së shkuarjes në Vinpearl Nha Trang, zona e lojës në natyrë është një zonë që nuk duhet ta humbisni, veçanërisht për të rinjtë që pëlqejnë aventurat dhe sfidat. Ky vend është plot me lojëra nga të lehta në aventureske për t’i eksploruar. Parku argëtues është i hapur nga ora 8:00 deri në orën 21:45 me ngjyra të larta (qershor, korrik dhe gusht) dhe nga ora 9:00 deri në 10:45 në sezonin e ulët.

Sintetizoni përvojën e shkuarjes në Vinpearl Nha Trang për besimtarët që udhëtojnë

Sheshi i lojërave në natyrë ka shumë lojëra interesante për të gjitha moshat. Foto: Letfly

Tham Khảo Thêm:  Tổng hợp các dịch vụ nấu tiệc tại Nha Trang chất lượng giá rẻ

Zonë e brendshme për lojëra

Pasi të keni eksploruar zonën e lojës në natyrë, nuk është definitivisht e mundur të injoroni zonën e brendshme të lojës. Për shkak se ndodhet brenda malit të madh artificial, është shumë i freskët dhe komod. Zona e lojërave konsiderohet një destinacion ideal për familjet me fëmijë të vegjël. Fëmijët do të emocionohen jashtëzakonisht shumë kur do të përjetojnë shumë lojëra interesante si: shtëpi me top, makinë të vazhdueshme, kalërim me dem etj. Zona e lojërave është e hapur nga ora 8:30 deri në 20:45 çdo ditë të javës.

Sintetizoni përvojën e shkuarjes në Vinpearl Nha Trang për besimtarët që udhëtojnë

Zona e brendshme e lojërave konsiderohet një parajsë për fëmijët. Foto: nhatrangtoday

Eksploroni Akuariumin Vinpearl Land

Sipas përvojës së shkuarjes në Vinpearl Nha Trang, një vend tjetër që duhet të eksploroni patjetër këtu është akuariumi Vinpearl Land. Ky vend është si një oqean në miniaturë, me një sipërfaqe prej rreth 3400 metra katrorë. Akuariumi është aktualisht habitati i më shumë se 300 llojeve të krijesave të detit të të gjitha llojeve.

Sintetizoni përvojën e shkuarjes në Vinpearl Nha Trang për besimtarët që udhëtojnë

Eksploroni Akuariumin e Vinpearl Land. Foto: dulichlive

Duke hyrë në Akuariumin Vinpearl Land, do të pushtoni nga bota magjike e oqeanit që shfaqet rreth jush. Imazhi i peshqve shumëngjyrësh që notojnë përreth do t’ju sjellë përvoja jashtëzakonisht interesante. Në veçanti, mund të provoni të shijoni edhe shumë shfaqje të veçanta si sirenat, ushqyerjen e peshkut etj.

Sintetizoni përvojën e shkuarjes në Vinpearl Nha Trang për besimtarët që udhëtojnë

Bota shumëngjyrëshe e oqeanit. Foto: dulichkhampha

Kompleks resortesh, hotele turistike luksoze dhe të klasit të lartë

 • Vinpearl Resort Nha Trang

Ky është një vendpushim i bukur, i ndërtuar në një arkitekturë jashtëzakonisht mbresëlënëse aziatike. Resorti zotëron qindra dhoma të të gjitha llojeve si: Deluxe Queen, Deluxe Queen View, Grand Deluxe Twin View Ocean, Deluxe Twin View Ocean, etj. Përveç kësaj, duke qëndruar në Vinpearl Resort Nha Trang keni gjithashtu mundësinë të përjetoni pishinë, super e gjerë, ose eksploroni zonën e zhytjes me afro 5000 lloje koralesh të të gjitha llojeve.

Sintetizoni përvojën e shkuarjes në Vinpearl Nha Trang për besimtarët që udhëtojnë

Vinpearl Resort Nha Trang. Foto: reviewvilla

 • Vinpearl Resort & Spa Nha Trang Bay

Ky konsiderohet si një nga vendpushimet më të spikatura në kompleksin turistik Vinpearl Nha Trang. Resorti është i impresionuar nga arkitektura e tij unike në formë harku, duke përqafuar plazhin me ujë të pastër blu dhe shtrirjen e gjatë të rërës së bardhë. Pavarësisht se në cilën dhomë qëndroni, do të keni një pamje të mrekullueshme të peizazhit. Në vitin 2018, Vinpearl Resort & Spa Nha Trang Bay u nderua të merrte çmimin Top Beach Resort në Vietnam nga World Travel Award.

Sintetizoni përvojën e shkuarjes në Vinpearl Nha Trang për besimtarët që udhëtojnë

Sistemi i dhomave është luksoz dhe me klas. Foto: Agoda

 • Vinpearl Discovery Sealink Nha Trang

Vinpearl Discovery Sealink Nha Trang krahasohet me një kryevepër buzë detit, me të gjitha 147 vilat luksoze dhe me klas, pjesa e përparme është një plazh poetik lirik dhe pjesa e pasme është një fushë e bukur golfi.

Sintetizoni përvojën e shkuarjes në Vinpearl Nha Trang për besimtarët që udhëtojnë

Vinpearl Discovery Sealink Nha Trang. Foto: Agoda

 • Vinpearl Discovery Rockside Nha Trang

Vinpearl Discovery Rockside Nha Trang është një hotel i mrekullueshëm dhe i mrekullueshëm, i përbërë nga 41 kate me qindra dhoma jashtëzakonisht luksoze dhe klas me pamje nga deti. E vendosur pikërisht përballë hotelit është një pishinë e madhe, me stola për të pushuar dhe relaksuar mysafirët. Në veçanti, hoteli posedon edhe një zonë të madhe lojrash për fëmijë, Kids Club, me shumë lojëra tërheqëse.

Sintetizoni përvojën e shkuarjes në Vinpearl Nha Trang për besimtarët që udhëtojnë

Vinpearl Discovery Rockside Nha Trang është jashtëzakonisht luksoz dhe me klas. Foto: Vinpearl

Tham Khảo Thêm:  Tổng hợp 10 món gân bò hầm thơm ngon đầy dinh dưỡng

Vinpearl Golf Nha Trang

Në manualin e përvojës për të shkuar në Vinpearl Nha Trang, sigurisht që është e pamundur të mos përmendet fusha e golfit Vinpearl. Ky vend u votua si një nga fushat më të bukura të golfit në Azi, me një sipërfaqe prej 182 hektarësh, duke përfshirë 18 vrima të standardeve ndërkombëtare. Kursi u projektua nga IGM Worldwide, duke i bërë lojtarët e golfit të mahnitur nga peizazhi i bukur natyror.

Sintetizoni përvojën e shkuarjes në Vinpearl Nha Trang për besimtarët që udhëtojnë

Vinpearl Golf Nha Trang konsiderohet si një nga fushat kryesore të golfit në vend. Foto: Vinpearl

Duke ardhur në fushën e golfit Vinpearl, lojtarët e golfit jo vetëm që mund të përjetojnë golfin e nivelit të lartë, por edhe të shijojnë shërbime komunale jashtëzakonisht luksoze dhe klas.

Ngrënia në Vinpearl Nha Trang

Përvoja e të shkuarit në Vinpearl Nha Trang 2 ditë 1 natë është gjithashtu e domosdoshme për informacionin e kuzhinës. Si një kompleks i madh turistik me 5 yje, nuk mungojnë vendet për të ngrënë dhe pirë për vizitorët.

Sintetizoni përvojën e shkuarjes në Vinpearl Nha Trang për besimtarët që udhëtojnë

Vinpearl Nha Trang zotëron një sistem restorantesh luksoze. Foto: thodianhatrang

Vinpearl Nha Trang aktualisht zotëron 8 restorante dhe bare luksoze si Imperia Club, restorant Bach Giai, restorant Ozone, …. Këto janë destinacionet ideale që ju të shijoni pjata të shijshme nga kuzhinat aziatike dhe evropiane.

Sintetizoni përvojën e shkuarjes në Vinpearl Nha Trang për besimtarët që udhëtojnë

Këtu mund të shijoni gatime tërheqëse, të ardhura nga kuzhina të ndryshme. Foto: Doanhnhansaigon

Nëse dëshironi të kurseni më shumë para, mund të zgjidhni restorantin Yummy Land ose dyqanet e ushqimit të shpejtë që ndodhen rrëzë stacionit të teleferikut.

Disa gjëra që duhet të keni parasysh kur zbuloni Vinpearl Nha Trang

 • Gjatë argëtimit në Vinpearl Nha Trang, duhet të vishni rroba të lehta dhe të rehatshme për lehtësi në lëvizje dhe lëvizje.
 • Mos harroni të merrni me vete disa rroba që në vend që të vini këtu, të mos humbisni aktivitetet argëtuese ujore.
 • Vinpearl Land nuk i lejon vizitorët të sjellin ushqim dhe pije nga jashtë, kështu që duhet t’i kushtoni vëmendje.
 • Mos harroni të përgatisni të gjitha dokumentet e nevojshme të identifikimit për t’i paraqitur kur blini bileta, merrni me qira një makinë, etj.

Quynh Nguyen

Sipas gazetës sportive të Vietnamit

Postuar nga: Khai Tran

Fjalë kyçe: Përmbledhje e përvojës së shkuarjes në Vinpearl Nha Trang për besimtarët që udhëtojnë

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Tổng hợp kinh nghiệm đi Vinpearl Nha Trang cho các tín đồ xê dịch . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *

© 2023 Cakhia TV - WordPress Theme by WPEnjoy