Tổng Hợp Kinh Nghiệm Du Lịch Núi Thần Tài – Đà Nẵng

Zbuloni, përjetoni, sintetizoni përvojën turistike të malit Than Tai - Da Nang

Nui Than Tai Da Nang është një kompleks projektesh argëtuese jashtëzakonisht tërheqëse dhe tërheqëse. Duke ardhur këtu, vizitorët janë të llastuar sepse janë zhytur në peizazhin e bukur, shumë vende të kontrollit janë në zjarr. Shijoni një përvojë freskuese me burimet e nxehta minerale dhe shumë lojëra të tjera emocionuese. Me përvojën e udhëtimit në malin Than Tai, do të keni përvojën më të plotë kur të vini këtu.

Ku është mali Tai Than?

Zona eko-turizmit e burimeve të nxehta Than Tai, e njohur gjithashtu si parku i burimeve të nxehtë Than Tai, ndodhet në fshatin Phu Tuc, komuna Hoa Phu, rrethi Hoa Vang, Qyteti Ho Chi Minh. Da Nang, 30 km nga plazhi My Khe, rreth 35 km nga qendra e Da Nang në perëndim.

Zbuloni, përjetoni, sintetizoni përvojën turistike të malit Than Tai - Da Nang

Turizmi malor Than Tai është i vetmi destinacion turistik i pranverës së nxehtë kur udhëtoni në Da Nang, i vendosur në rezervatin natyror Ba Na Hill Chua, i cili është një destinacion tërheqës, i dyti vetëm pas Ba Na Hills.

Zona e ekoturizmit të Tai-t u ndërtua në një shkallë të madhe deri në 52 ha. Faza e parë është investuar më shumë se 500 miliardë VND, duke shfrytëzuar 16.5 ha, deri në vitin 2016 do të vihet në përdorim në tremujorin e dytë me shërbime të tilla si banjë mineral çaji, banjë me baltë, banjë vere, banjë kafeje, spa, restorante në shtëpi, 4 -Hotelet me yje, zonat turistike dhe argëtuese janë të mirëpritura nga një numër i madh turistësh.

Duke ardhur këtu, vizitorët mund të admirojnë peizazhin e mrekullueshëm natyror, të zhyten në ujin e ngrohtë, të shijojnë momentet më relaksuese, të përjetojnë shërbime të klasit të lartë, të marrin pjesë në lojëra jashtëzakonisht tërheqëse, udhëheqëse, freskuese dhe të larmishme.

Vizitorët jo vetëm që janë të impresionuar me dizajnin unik dhe tërheqës të çdo zone në eko-zonë, por edhe ndjejnë motin në 1 ditë me 4 stinë jashtëzakonisht të veçanta. Ky vend premton t’u sjellë vizitorëve shumë surpriza dhe gjëra interesante.

Koha e duhur për të udhëtuar në malin Than Tai

Klima tipike e malit Than Tai në Da Nang është gjithmonë e freskët gjatë gjithë vitit, ka 4 stinë në 1 ditë, kështu që mund të shkoni në çdo stinë. Sidoqoftë, në mënyrë që udhëtimi të jetë i përshtatshëm, për të përjetuar plotësisht shërbimet këtu, duhet të shkoni në verë nga prilli në shtator, në këtë kohë moti në Da Nang është më pak me shi, i përshtatshëm për të udhëtuar dhe do të keni një pushime shumë të këndshme.

Bileta e hyrjes dhe biletat për shërbimet në malin Than Tai

Për turistët që ndjekin turin, ka operatorë turistikë që kujdesen për paketën, kështu që nuk keni pse të shqetësoheni për çmimin ose ku mund të blini biletat. Dhe ata prej jush që janë të vetë-mjaftueshëm duhet të dinë çmimet e shërbimit për t’u përgatitur. Më poshtë janë çmimet e zbatueshme në Nui Than Tai.

Tham Khảo Thêm:  Quy Nhơn có gì chơi? Tổng hợp địa điểm vui chơi, ăn uống nổi tiếng tại Quy Nhơn

Bileta e hyrjes

 • Bileta për të rritur mbi 1m4: 400k/ditë
 • Bileta për fëmijë nga 1m – 1m4: 200k/fëmijë
 • Fëmijët

Shënim: Ky çmim i biletës përfshin shërbime të tilla si lojëra në parkun ujor, banjë minerale, banjë këmbësh në miniera natyrore minerale, njomje me ujë mineral natyral, vizitë në kopshtin e luleve, rrëshqitje me lundrim

Shërbime të tjera në zonën e ekoturizmit malor Than Tai

Zbuloni, përjetoni, sintetizoni përvojën turistike të malit Than Tai - Da Nang
 • Shërbimi i banjës së njëkatëshe: 800k/person
 • Banjë (baltë, çaj jeshil, çaj limoni): 150k/person
 • Banjë (Kafene, qumësht): 250k/person
 • Vip banjë balte: 400k/2 persona/vaskë

Bileta për të rritur: 610k/person

Bileta për fëmijë nën 1m4: 305k/fëmijë

Fëmijët nën 1 m: Falas

 • Paketa e Kujdesit Phat Thu Wisdom

Bileta për të rritur: 300k/person

Bileta për fëmijë nën 1m4: 150k/fëmijë

Fëmijët nën 1 m: Falas

Bileta për të rritur: 530k/person

Bileta për fëmijë nën 1m4: 265k/fëmijë

Fëmijët nën 1 m: Falas

Ka edhe shumë shërbime të tjera, nëse ka nevojë, mund të kontaktoni stafin për të marrë përgjigje specifike në lidhje me shërbimet në resort.

Le të zbulojmë: Përvoja e Udhëtimit Ba Na Hill

Si të lëvizni kur udhëtoni në malin Than Tai në Da Nang?

Se zona turistike malore Tai është vetëm më shumë se 30 km nga qendra e Da Nang, rruga është shumë e bukur, kështu që ju mund të zgjidhni shumë mjete për të lëvizur si motoçikleta, makina personale, taksi ose të rezervoni turne individuale. shumë e arsyeshme.

Udhëtimi me motoçikletë

Nëse jeni të vetë-mjaftueshëm, udhëtimi me motor është gjithashtu shumë i përshtatshëm, do të jeni më aktiv në orarin tuaj të udhëtimit. Rruga për në malin Than Tai ka shumë pjerrësi lart, poshtë, jashtë pamjes, kështu që duhet t’i kushtoni vëmendje të ecni me një shpejtësi mesatare dhe mos harroni të kontrolloni makinën fillimisht për teknikën e motorit dhe frenimit për të garantuar sigurinë gjatë proces.lëviz.

Udhëtimi me makinë

Rruga për në mal është planifikuar kështu që është shumë e bukur dhe e përshtatshme për të lëvizur. Prandaj, makina është mjeti i transportit i zgjedhur nga shumë turistë. Gjithashtu duhet t’i kushtoni vëmendje ngasjes me motoçikletë për të garantuar sigurinë.

Udhëtimi me taksi

Nëse shkoni në një grup të madh, të merrni një taksi është gjithashtu një mënyrë e arsyeshme, nuk keni pse të shqetësoheni për të gjetur rrugën tuaj, thjesht hipni në makinë dhe shkoni në malin Than Tai.

Përvoja duke shkuar në një turne në grup

Rezervimi i një turneu në grup është një përvojë mjaft interesante, që ju ndihmon të kurseni shpenzimet, duke mos u shqetësuar për ushqimin dhe akomodimin, me një udhëzues për të blerë bileta, udhëzime të plota të detajuara. Me këtë mënyrë për të zgjedhur një turne, ju vetëm duhet të paketoni valixhen tuaj dhe të shkoni.

Përjetoni shërbime argëtuese kur udhëtoni në malin Than Tai

Se zona e ekoturizmit malor Tai është një kombinim i zonës argëtuese të kombinuar me resortin, me hapësirë ​​të bukur, të freskët, ngjyra që bien në sy, me shumë pamje të bukura, jeni të lirë të pozoni për foto.imazh shumë i bukur dhe mbresëlënës. Merrni përvojën e udhëtimit në malin Than Tai në Da Nang për të pasur përvojën më interesante kur vini këtu.

Argëtohuni në parkun malor Than Tai në Da Nang

Mali Than Tai është i fshehur në Rezervatin Natyror Ba Na Hill Chua, i bekuar me një klimë të freskët, një terren me shumë shpella me burime natyrore të nxehta minerale, një park argëtues tërheqës të krijuar nga njeriu, një park argëtimi. Lojëra për fëmijë, shërbime banje dhe eksperiencë lëndë ushqyese nga natyra (kafe, qumësht i freskët, limoni…). Në të cilin shërbimi i banjës me baltë ndiqet nga një numër i madh turistësh.

Përjetoni banjën e nxehtë të këmbëve, banjën me baltë

Mali Than Tai është si një kryevepër në mes të natyrës në zemër të qytetit bregdetar, me peizazhe natyrore jashtëzakonisht të bukura, klimë të freskët, një ditë me 4 stinë. Vizitorët që vijnë këtu janë të zhytur në një hapësirë ​​të bukur, të freskët, kanë pamje tërheqëse dhe përjetojnë shërbime jashtëzakonisht unike për përmirësimin e shëndetit, si banja e këmbëve me minerale të nxehtë, banja me baltë që u jep vizitorëve një moment të shkëlqyeshëm relaksimi.

Tham Khảo Thêm:  [Tổng hợp] các địa điểm du lịch Sapa đẹp ngất ngây

Përvoja e banjës me qumësht të freskët

Shërbimi i larjes së qumështit të freskët kur vjen në zonën ekologjike malore Than Tai gëzohet nga shumë gra. Në qumështin e freskët, ka shumë lëndë ushqyese dhe vitamina që ushqejnë lëkurën e lëmuar dhe përmirësojnë pigmentimin e lëkurës, duke e bërë lëkurën më të bardhë dhe më të ndritshme.

Përvoja e banjës (çaj jeshil, verë, kafe)

Shërbimet e banjës me përbërës unikë si banjë me çaj jeshil, banjë me verë, banjë me kafe, ndihmojnë në qarkullimin e gjakut, lehtësojnë në mënyrë efektive stresin, ndriçojnë lëkurën, përmirësojnë gjendjen e lëkurës, lëkurë të fortë, shumë të mira për shëndetin janë shumë të preferuara tek gratë.

Argëtohuni në parkun ujor

Parku ujor në malin Than Tai është zgjedhur nga shumë turistë sepse ka shumë lojëra nga ato të buta në aventureske në zonën e pishinës së valëve. Duke ardhur këtu, vizitorët mund të notojnë lirisht në ujin e freskët, të marrin pjesë në shumë lojëra ujore si në zonën e folesë së shpendëve, rrëshqitje ylberi jashtëzakonisht tërheqëse dhe jashtëzakonisht freskuese.

Zbuloni, përjetoni, sintetizoni përvojën turistike të malit Than Tai - Da Nang

Argëtohuni “jashtëzakonisht” në arenën e baltës

Sipas përvojës së udhëtimit malor Than Tai, arena Mud është një vend ku të rinjtë e vetë-mjaftueshëm e duan këtë vend. Kjo është një lojë unike dhe jashtëzakonisht e re. Njerëzit organizojnë lojëra me baltë dhe gara ekipore mbi baltë për të na rikthyer në fëmijërinë tonë, duke u argëtuar pa u shqetësuar se mos ndoteni.

Ftoni miqtë tuaj të bashkohen me ju në lojëra të tilla si vrapimi në baltë, tërheqje lufte në baltë, mundje në baltë, kapja e peshkut në baltë… Me siguri do të kaloni një ditë argëtuese me të qeshura “ekstreme”. Harrojeni lodhjen.

Festa me familjen dhe miqtë

Duke udhëtuar në malin Than Tai, ka shumë hapësira të bukura së bashku me shumë aktivitete interesante, organizimi i festës është gjithashtu një nga aktivitetet e njohura të piknikut të zgjedhur nga shumë turistë.

Këtu ka shumë vende për të pushuar nga të vogla në të mëdha, nga të larta në të ulët, të disponueshme me tavolina dhe karrige që janë falas për t’u përdorur, shërbime cilësore dhe çmime të arsyeshme. Prandaj, ky është vendi ideal për familjen ose miqtë për të organizuar festa argëtuese së bashku.

Shijoni vezët e jetëgjatësisë

Vezët e jetëgjatësisë në malin Than Tai janë në fakt vezë pule të ziera nga burime natyrore të nxehta minerale që rrjedhin nga shkëmbi. Me këtë mënyrë unike të zierjes së vezëve, vetëm në vendet ku ka rrjedha minerale të nxehta natyrale, vetëm 5k/frut, mund të shijoni vezët me këtë mënyrë të veçantë zierjeje. Ju gjithashtu duhet të provoni të ndjeni shijen e shijshme kur zieni vezët me ujë mineral natyral të nxehtë.

Vizitë në Kullën Onsen

Kulla Onsen mban simbolin, bukurinë kulturore të Japonisë. Pjesa e jashtme e kullës është ndërtuar në formën e një bagua 3-katëshe me stil japonez. Kulla Onsen e resortit malor Than Tai në Da Nang është një ndërtim standard i qytetit Beppu – Japoni me banja të nxehta dhe të ftohta me temperaturë mesatare, duke sjellë ndryshime pozitive në aspektin e shëndetit për njerëzit.

Çfarë duhet të hani kur udhëtoni në malin Than Tai?

Përvoja e udhëtimit në malin Than Tai këtu që vizitorët të sjellin ushqim. Pra, për lehtësinë tuaj, ju mund të përgatisni ushqime në shtëpi për t’u marrë si fruta, ëmbëlsira, pije … duke kursyer para dhe duke përgatitur pjatat që ju pëlqejnë.

Nëse nuk doni të sillni shumë mbeturina, mund ta shijoni ushqimin pikërisht në restorantin në zonën turistike. Ushqimi këtu është gjithashtu shumë i larmishëm, shumë specialitete të Da Nang janë të prishura për t’u shijuar.

Petë Quang

Petë Quang është një pjatë e njohur fshatar me një markë të famshme për Da Nang. Me përbërës të çuditshëm dhe të njohur, ai krijon një ngjyrë të veçantë, të pasur, tërheqëse, të shërbyer me letër orizi aromatik krokant, duke bërë që shumë vizitorë të bien në dashuri.

Petë orizi me Barbecue

Argëtohuni në parkun argëtues të malit Than Tai, është koha për të rimbushur stomakun tuaj të uritur dhe për të shijuar vermiçelin e shijshëm të derrit të pjekur në skarë, aromën e mishit të pjekur në skarë të servirur me salcë dhe barishte të ëmbël dhe të thartë. “jashtëzakonisht i mirë”.

Përveç kësaj, në ushqimin Nui Than Tai, menyja e grupit të ngrënies dhe stili i shuplakës shërbehen gjithashtu në restorantin Red Dragon. Koha e shërbimit të bufesë është nga ora 11-14 gjatë ditëve të javës, me çdo biletë 200k/person.

Pancakes

Banh xeo është një pjatë fshatare e njohur për njerëzit e dashur qendror. Nën duart e aftë të kuzhinierëve profesionistë në vendpushimin e burimeve të nxehta Than Tai, ata kanë krijuar një pjatë që është e paharrueshme për darkuesit. Së bashku me salcën e ëmbël dhe të thartë, barishtet, petullat krokante dhe kafe të artë bëjnë një shije që kushdo që e shijon do ta vlerësojë gjithashtu.

Ku të qëndroni kur udhëtoni në malin Than Tai?

Shërbimi i marrjes me qira të hoteleve kur udhëtoni në burimin e nxehtë Than Tai është i përshtatshëm vetëm për turistët që janë larg dhe duan një vendpushim më të avancuar afatgjatë. Dhe nëse doni vetëm të përjetoni argëtim, duhet të shkoni për ditën dhe më pas të ktheheni dhe të kaloni kohë duke luajtur në vende të tjera. Mënyra më e mirë për të zgjedhur një vend për të qëndruar është hoteli në Da Nang për lehtësinë e udhëtimit.

Ekziston edhe një hotel në zonën turistike malore Than Tai, i ndërtuar në një kodër romantike, duke ndjekur idenë e qytetit të lashtë Hoi për të krijuar një ndjenjë afërsie me natyrën, hapësirë ​​të ajrosur dhe të butë për vizitorët. Sidomos, sistemi i ujit të nxehtë mineral është krijuar për të sjellë mysafirë në dhoma për të sjellë përvoja të shkëlqyera.

Sistemi i banjës është projektuar me gur natyral monolit, sipas standardeve Onsen së bashku me cilësinë entuziaste të shërbimit. Hoteli malor me 4 yje standarde Than Tai është një vend i mrekullueshëm për të pushuar dhe relaksuar për familjen gjatë verës.

Disa shënime kur udhëtoni në burimet minerale malore Than Tai

Për të pasur përvojën më të këndshme dhe të plotë kur vini në burimin e nxehtë Than Tai, duhet të vini re përvojat e mëposhtme.

 • Ju duhet të sillni ushqime të tilla si ëmbëlsira, fruta, pije, bukë… nuk duhet të sillni ushqime të freskëta në parkun argëtues sepse nuk ka vend për të përpunuar dhe mbajtur gjërat të freskëta për një kohë të gjatë.
 • Aktivitetet argëtuese në burimet minerale janë të gjitha të lidhura me ujin. Kështu që duhet të sillni një kostum banje për t’u argëtuar.
 • Në malin Than Tai, ka një vend falas për të dërguar gjërat, kështu që nuk duhet të shqetësoheni se ku t’i dërgoni artikujt tuaj.

Dhe ka shumë përvoja të tjera interesante kur vijnë këtu. Ju lutemi vendosni përvojën e udhëtimit të malit Than Tai për të pasur përvojën më argëtuese dhe komode kur vini këtu.

Postuar nga: Yen Hai

Fjalë kyçe: Përmbledhje e Përvojave të Udhëtimit të Malit Than Tai – Da Nang

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Tổng Hợp Kinh Nghiệm Du Lịch Núi Thần Tài – Đà Nẵng . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *

© 2024 Cakhia TV - WordPress Theme by WPEnjoy