Tổng Hợp Kinh Nghiệm Thuê Xe Sapa Uy Tín, Chất Lượng, Giá Rẻ Tại

I famshëm për ajrin e pastër, peizazhet e bukura, njerëzit miqësorë, Sapa ka qenë një destinacion i preferuar i shumë udhëtarëve nga i gjithë vendi, si dhe miqve ndërkombëtarë afër dhe larg. Për ata që janë larg dhe nuk është i përshtatshëm për të udhëtuar në Sapa me makinë private, marrja me qira e një makine në Sapa është jashtëzakonisht e rëndësishme. Më poshtë, ne do të përmbledhim përvojat më të njohura, cilësore dhe më të lira të marrjes me qira të makinave në Sapa për referencën tuaj.

Pse duhet të zgjidhni të merrni me qira një makinë kur udhëtoni në Sapa?

Ndryshe nga vendet e tjera, me terrene të pjerrëta dhe kodra të shumta, Sapa sjell gjithmonë një bukuri të rrallë, të afërt por krenare, duket se ka arritur, prekur por ka rezultuar shumë larg.larg. Pra, për të qenë në gjendje të “gjuani retë” dhe të keni vetë qoshet e shenjta të jetesës virtuale, është jashtëzakonisht e rëndësishme që duhet të merrni me qira një makinë në Sapa.

Së pari, kur udhëtoni në Sa Pa me makinë private, do të keni iniciativën në kohë me destinacionin. Ju mund të shkoni kudo që dëshironi pa pasur nevojë të vareni nga askush ose ndonjë mjet tjetër.

Përmblidhni përvojën e marrjes me qira të një makine sapa me reputacion, cilësor dhe të lirë

Nëse mund të vozitni një makinë private për të udhëtuar rreth Sapa nga Ham Rong (në qendër të qytetit) në fshatin Cat Cat (2 km nga qyteti) dhe më pas fshati Ta Van; Tregu Bac Ha dhe vizita në Kinë përmes portës kufitare Ha Khau (Në qendër të qytetit Lao Cai), ngjitja në majën Fansipan – çatia e Indokinës… është vërtet e mrekullueshme.

Nga ana tjetër, kur krahasohet me lëvizjen këtu me makinë shërbimi, marrja me qira e një makine do të jetë shumë më ekonomike. Normalisht duhet të shpenzoni kohë dhe të shtoni shumë para për të “rezervuar” makinën për të lëvizur në vendet që dëshironi. Në vend të kësaj, me një makinë private me qira, do të jeni në gjendje të lëvizni rehat kudo, për sa kohë që “je i ri, por gazi është i lirë” është gjithçka.

Adresat që duhet të zgjidhni për të marrë me qira një makinë cilësore dhe prestigjioze Sapa

Këtu janë disa adresa për marrjen me qira të makinave në Sapa që kemi përpiluar, ju lutemi lexoni për referencë.

Tham Khảo Thêm:  Quán nướng Cần Thơ – Tổng hợp 24 quán nướng nổi tiếng nhất

1. Mësimi i fizikës – Marrja me qira e një motoçiklete në Sapa është prestigji nr. 1

Informacioni i Kontaktit:

  • Telefoni: 0915 190 874
  • Adresa e dyqanit: Nr. 08 Hoang Lien, Sapa, Lao Cai

Pika e parë e fortë e kësaj adrese është vendndodhja e saj kryesore. Dyqani ndodhet menjëherë pas Sun Plaza – një simbol i famshëm në Sapa, kështu që ju mund ta gjeni rrugën tuaj këtu shumë lehtë. Kështu do të kurseni përpjekje dhe kohë për të gjetur rrugën tuaj në këtë tokë turistike jashtëzakonisht të mbushur me njerëz.

Jo vetëm kaq, por këtu ofron edhe një gamë të gjerë automjetesh nga të cilat mund të zgjidhni. Nëse dëshironi të merrni me qira një makinë, skuter ose lokomotivë, ky vend mund t’i përmbushë të gjitha.

Përmblidhni përvojën e marrjes me qira të një makine sapa me reputacion, cilësor dhe të lirë

Përveç kësaj, çmimi i makinave me qira në Hoc Ly është gjithashtu jashtëzakonisht i përballueshëm. Grupi i përgjithshëm i çmimeve për të gjitha modelet është vetëm rreth 80 mijë deri në 150 mijë. Falë kësaj, ju do të kurseni shumë para kur zgjidhni të merrni me qira një motoçikletë këtu. Nga atje, buxheti për të ngrënë dhe eksploruar Sapa do të jetë gjithashtu më i rehatshëm. Në veçanti, ekziston edhe shërbimi i dorëzimit të makinës deri te dera e hotelit, kështu që do të keni më shumë kohë për të pushuar pas një udhëtimi të gjatë.

2. Qira motoçikleta Milks Sapa

Informacioni i Kontaktit:

  • Telefoni: 098 2349 204
  • Adresa e dyqanit: Sapa Town Center, Lao Cai

Dyqani Milks Sapa konsiderohet nga të gjithë si adresa më cilësore dhe prestigjioze e marrjes me qira të makinave Sapa. Dyqani është vetëm rreth 400 m nga stacioni i autobusëve Sapa, kështu që është e lehtë për ju të lëvizni dhe të shkoni në dyqan jashtëzakonisht i përshtatshëm dhe i shpejtë.

Përveç kësaj, nëse nuk është e përshtatshme për të marrë makinën personalisht, ky dyqan i makinave me qira në Sapa mund të mbështesë shpërndarjen falas të makinave në zonën e qytetit Sapa. Ju mund ta merrni makinën në hotelin, motelin ose çdo vend tjetër argëtimi lehtësisht, shpejt dhe në mënyrë të arsyeshme. Kjo do të ndihmojë në optimizimin e kohës tuaj të udhëtimit, veçanërisht ata që udhëtojnë vetëm për një kohë të shkurtër.

Përmblidhni përvojën e marrjes me qira të një makine sapa me reputacion, cilësor dhe të lirë

Jo vetëm kaq, është e rrallë të gjesh një vend me cilësi jashtëzakonisht të mirë makinash si këtu. Të gjitha makinat me qira kanë motorë shumë të fortë, kështu që ju mund të ngjiteni në shpatet dhe tatëpjetën. Dyqani kontrollon gjithmonë motorin, frenat, dritat, pasqyrat, përpara se t’i dorëzojë makinën klientit. Kështu që ju mund të jeni plotësisht të sigurt kur përdorni makinat këtu. Pavarësisht nëse shkoni në Bat Xat, Y Ty apo edhe Ha Giang, këta “kuaj lufte” gjithmonë plotësojnë kriteret për një makinë të shkëlqyer.

Për më tepër, çmimi jashtëzakonisht konkurrues është gjithashtu një pikë e shkëlqyer plus dhe tërheq një numër të madh turistësh. Qiraja ketu eshte vetem nga 80k/dite, makina eshte komplet e pajisur me mushama dhe helmeta falas. Nëse shkoni në një udhëtim, dyqani ofron çanta shtesë, litarë dhe mjete mini riparimi të makinave. Kjo do të ndihmojë klientët e makinave me qira të ndjehen absolutisht të sigurt gjatë udhëtimit të tyre.

Përmblidhni përvojën e marrjes me qira të një makine sapa me reputacion, cilësor dhe të lirë

3. MR. Çinh

Informacioni i Kontaktit:

  • Telefoni: 0988 628 515
  • Adresa e dyqanit: Nr. 44 Fansipang, Sapa Town, Lao Cai
Tham Khảo Thêm:  [Review] Tổng hợp những món ăn “ngon ngất ngây” đậm đà ẩm thực xứ Huế

Zoti. Chinh është një dyqan profesional i shërbimit të makinave me qira në Sapa. Kjo njësi ka një parking të madh dhe një numër të madh makinash nga të cilat mund të zgjidhni. Të gjitha modelet nga skuterët tek makinat me ingranazhe kanë motorë jashtëzakonisht të fuqishëm. Prandaj, nuk do të keni nevojë të shqetësoheni për asgjë kur zgjidhni një makinë me qira këtu.

Jo vetëm kaq, stafi këtu është gjithashtu jashtëzakonisht miqësor dhe entuziast. Ata janë të gatshëm t’ju këshillojnë për një orar të detajuar në mënyrë që të zgjidhni makinën më të përshtatshme për ju. Përveç kësaj, nëse merrni me qira një makinë për distanca të gjata, do të merrni shumë këshilla të dobishme për motin dhe terrenin këtu.

Përmblidhni përvojën e marrjes me qira të një makine sapa me reputacion, cilësor dhe të lirë

Pika që i bën më shumë përshtypje vizitorëve në këtë adresë të marrjes me qira të makinave Sapa është makina super cilësore. Njerëzit që marrin me qira një makinë këtu vazhdojnë të lavdërojnë sigurinë e frenave së bashku me tërheqjen e motorit. Këta janë faktorë jashtëzakonisht të rëndësishëm kur hipni në terrene të pjerrëta kodrinore si në Sapa Lao Cai.

Përveç kësaj, shërbimi i dorëzimit të makinave të z. Chinh bëhet jashtëzakonisht shpejt. Dyqani do të dërgojë falas në zonën e qendrës së qytetit si rreth kishës së gurtë ose tregut të dashurisë. Falë kësaj, ju do të kurseni shumë kohë dhe përpjekje kur zgjidhni të merrni me qira një makinë këtu.

4. Dritë – Adresa e marrjes me qira të motoçikletave me cilësi të lartë në Sapa

Informacioni i Kontaktit:

  • Telefoni: 096 999 95 83
  • Adresa e dyqanit: Nr. 04 Muong Hoa, Sa Pa Town, Sapa, Lao Cai

Ky është një dyqan i integruar i shërbimeve të udhëtimit në Sapa. Jo vetëm marrja me qira e makinave, por ky objekt jep me qira edhe rroba dhe sende që lidhen me udhëtimet. Nëse shkoni në dimër të ftohtë, mund të merrni me qira/huazoni pallto dhe doreza të trasha këtu për të siguruar shëndetin tuaj. Në këtë mënyrë, udhëtimi juaj do të shkojë në mënyrë perfekte.

Përmblidhni përvojën e marrjes me qira të një makine sapa me reputacion, cilësor dhe të lirë

Dyqani i makinave të lehta me qira zotëron një shumëllojshmëri të gjerë motoçikletash nga të cilat mund të zgjidhni. Përveç mjeteve të njohura si skuter apo motoçikleta, ky vend ka edhe një numër jashtëzakonisht të madh lokomotivash. Prandaj, nëse doni të bëni një udhëtim për të pushtuar rrugët e rrezikshme, duhet të merrni me qira një makinë këtu.

5. Cilësia e motoçikletave Sapa me qira

Informacioni i Kontaktit:

  • Telefoni: 0888 999 001
  • Adresa e dyqanit: Nr. 17 Thach Son, Sa Pa Town, Sa Pa, Lao Cai

Ky objekt ka një adresë jashtëzakonisht të lehtë për t’u gjetur, e vendosur pikërisht pranë zonës së kishës së gurit Sapa, kështu që shpesh zgjidhni të ecni këtu për të marrë një makinë të kombinuar me shëtitje. Për shkak të biznesit të tij të gjatë dhe reputacionit të madh, ky dyqan ka një vendndodhje kaq të mirë.

Përmblidhni përvojën e marrjes me qira të një makine sapa me reputacion, cilësor dhe të lirë

Përshtypja e vizitorëve kur marrin me qira një makinë këtu është se cilësia e makinës është jashtëzakonisht e mirë. Pavarësisht nëse është duke u ngjitur tatëpjetë në fshatin Cat Cat ose në majën e kalimit O Quy Ho, makina në dyqan mund të funksionojë pa probleme. Nuk keni nevojë të shqetësoheni për fenomene të tilla si ngecja e makinës në mes, frenat e dobëta ose motori i ndezur. Kjo është arsyeja pse ju mund të jeni të sigurt për të zgjedhur një makinë që ju pëlqen në këtë dyqan

Tham Khảo Thêm:  Tổng hợp nhà nghỉ và Homestay ở Điện Biên cho bạn tham khảo

Detajet dhe procedurat më të fundit të përditësimit për marrjen me qira të një makine në Sapa

Tregu i makinave me qira Sapa po merr gjithnjë e më shumë vëmendje dhe zhvillim. Prandaj, dyqanet ofrojnë kosto jashtëzakonisht konkurruese të makinave me qira me shumë çmime të ndryshme. Lista e çmimeve të marrjes me qira të motoçikletave sipas vlerësimeve të klientëve që kanë përdorur këtë shërbim më poshtë do t’ju ndihmojë të keni një pasqyrë dhe të llogaritni koston për udhëtimin tuaj të ardhshëm.

Automjetet Çmimi i makinave me qira
Honda Wave RSX 100,000 VND/ditë
Honda Blade 100,000 VND/ditë
Honda Wave DO 100,000 VND/ditë
Yamaha Nouvo LX, SX 120,000 VND/ditë
Honda Air Blade 130,000 VND/ditë

Përveç se çmimi i marrjes me qira të makinës Sapa është jashtëzakonisht i përballueshëm dhe i përshtatshëm për shumë klientë, procedura për marrjen me qira të një motoçiklete në Sapa është gjithashtu shumë e thjeshtë dhe e përshtatshme. Kushtet e nevojshme për të qenë në gjendje të merrni me qira një motoçikletë kërkojnë që klientët të kenë patentë shoferi, në të njëjtën kohë, nëse jeni turist, shumica e dyqaneve këtu nuk do t’ju kërkojnë të lini asnjë depozitë. .

Klientët duhet vetëm të ofrojnë të gjitha llojet e dokumenteve personale të identifikimit si CCCD. pasaportë… të jetë në gjendje të plotësojë kushtet për marrjen me qira të makinës. Nëse nuk është e përshtatshme për ju të lini dokumente personale, dyqani mund të bëjë një foto dhe të marrë një depozitë të vogël nga 1 deri në 2 milion. Jini të sigurt se do t’ju kthehet depozita kur ta ktheni makinën në dyqan.

Përvojë prestigjioze e makinave me qira Sapa, çmim i arsyeshëm

Përjetoni marrjen me qira të motoçikletave në Sapa për makina të lira dhe cilësore, së pari duhet të kërkoni informacion në internet. Më pas shikoni çmimet, politikat, ofertat dhe mos i shpërfillni komentet e njerëzve që kanë përdorur shërbimin atje.

Një shënim kur merrni makinën, duhet të kontrolloni së pari pjesët e përgjithshme të rëndësishme të makinës. Nëse ka ndonjë problem, ju lutemi njoftoni menjëherë qiradhënësin për udhëzim mbi një zgjidhje të arsyeshme. Duhet të kontrolloni me kujdes makinën pasi të keni përfunduar procedurën për marrjen e makinës.

Përmblidhni përvojën e marrjes me qira të një makine sapa me reputacion, cilësor dhe të lirë

Duhet të kufizoni marrjen me qira të motoçikletave në hotelet në Sapa, sepse makinat e disponueshme në hotele janë zakonisht relativisht të vjetra, me pak garanci, kështu që cilësia është e vështirë të kontrollohet. Nëse ka një dyqan të jashtëm makinash me qira për ju, çmimi është mbushur për të qenë në gjendje të hani diferencën.

Shpresojmë, artikulli i mësipërm ju ka sjellë informacione të dobishme në lidhje me përvojën prestigjioze, cilësore dhe të lirë të makinave Sapa me qira. Jemi shumë të lumtur nëse ju kemi ndihmuar në një farë mënyre kur përgatiteni për udhëtimin tuaj të jetës për të “rizbuluar rininë e vërtetë!”

Postuar nga: Tuan Nguyen Minh

Fjalët kyçe: Përmbledhje e përvojës prestigjioze, cilësore dhe të lirë të makinave Sapa me qira në

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Tổng Hợp Kinh Nghiệm Thuê Xe Sapa Uy Tín, Chất Lượng, Giá Rẻ Tại . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *

© 2023 Cakhia TV - WordPress Theme by WPEnjoy