Tổng Hợp TOP 09 Địa Điểm Thuê Xe Máy Tại Sân Bay Côn Đảo Được Đánh Giá Cao Hiện Nay

Shërbimi i marrjes me qira të motoçikletave në aeroportin Con Dao tani po rritet dhe ka shumë dyqane të tjera nga të cilat mund të zgjidhni. Në këtë artikull, ne do të përmbledhim informacionin e TOP 09 njësive me reputacion të marrjes me qira të motoçikletave që janë më të njohura me klientët për referencën tuaj.

Sintetizoni 09 vendet kryesore për të marrë me qira motoçikleta në aeroportin Con Dao, të cilat vlerësohen shumë sot

TOP 09 vendet më prestigjioze dhe cilësore të marrjes me qira të motoçikletave në Con Dao që vizitorët nuk duhet t’i humbasin. (Burimi: internet)

Përmbledhje e dyqaneve me qira të motoçikletave TOP 09 në aeroportin Con Dao

Aktualisht, ka shumë dyqane me qira të motoçikletave që shfaqen, duke i bërë vizitorët të pyesin se cilin vend të zgjedhin. Më poshtë është një tabelë e informacionit të kontaktit dhe kostove të marrjes me qira të makinave për 9 dyqanet më të mira në Con Dao. Ju duhet të mësoni me kujdes për të shmangur humbjen e kohës dhe shpenzimin e shumë parave në udhëtimin tuaj.

Njësia Informacion Çmimi tel
Shërbimi i marrjes me qira të motoçikletave në Con Dao Rruga Le Van Viet, Distrikti Con Dao, Ba Ria – Vung Tau 120,000 VND – 160,000 VND 0948 141 041
Mong Trinh Nr. 36, Rruga Nguyen Hue, distrikti Con Dao, Ba Ria – Vung Tau 120,000 VND – 150,000 VND 0915 080 827
Phuc Tuong Hotel Phi Yen, Rruga 34 Ton Duc Thang, K4, distrikti Con Dao, Ba Ria-Vung Tau 120,000 VND – 180,000 VND 0195 643 079
Zonja Lien 3, Rruga Vo Thi Sau, distrikti Con Dao, Ba Ria – Vung Tau 120,000 VND – 200,000 VND 0919 432 559
Tan Chau Zona 10, porti Ben Dam, rrethi Con Dao, Ba Ria – Vung Tau 120,000 VND – 150,000 VND 0967 648 689
Phuong An Zona 10, porti Ben Dam, rrethi Con Dao, Ba Ria – Vung Tau 120,000 VND – 150,000 VND 0945 609 470
Merrni me qira një motoçikletë në aeroportin Con Dao Zona 10 Ben Dam Con Dao Port, Ba Ria – Vung Tau 120,000 VND – 160,000 VND 0985 217 736
Merrni me qira një motoçikletë pranë aeroportit Con Dao Saigon – Con Dao Hotel Villa Area, Rruga Le Van Viet, Con Dao 90,000 VND – 150,000 VND 0858 632 777
Quynh Mai Qyteti Con Dao, Ba Ria Vung Tau 120,000 VND – 150,000 VND 0362 728 410

Çdo dyqan është konkurrues si në cilësi ashtu edhe në çmim dhe shërbim. Kështu që ju mund të konsideroni se cila vendndodhje e makinave me qira është më e përshtatshme për rrugën dhe udhëtimin tuaj. Për më tepër, kostoja e marrjes me qira të një makine në Con Dao është përgjithësisht mjaft e përballueshme, duke filluar nga 90,000 VND deri në 160,000 VND. Plotësoni nevojat e shumë segmenteve të klientëve.

Tham Khảo Thêm:  Tổng hợp giá vé tham quan toàn quốc 2022 mới nhất, chi tiết

1. Shërbim prestigjioz i marrjes me qira të motoçikletave në Con Dao

Ky vend me qira prestigjioz dhe i lirë i motoçikletave ndodhet jashtë në rrugën qendrore që lidh aeroportin Con Dao dhe plazhet e gjelbra – Le Van Viet. Me një vendndodhje të mirë, ju mund të gjeni lehtësisht dhe të merrni me qira një makinë shumë të përshtatshme dhe shpejt. Prandaj, ky vend tërheq një numër të madh vizitorësh që të vijnë dhe ta mbështesin me entuziazëm që në ditët e para të krijimit të tij.

Sintetizoni 09 vendet kryesore për të marrë me qira motoçikleta në aeroportin Con Dao, të cilat vlerësohen shumë sot

Shërbimi i marrjes me qira të motoçikletave në Con Dao është mbështetur me entuziazëm nga vizitorët që në ditët e para të funksionimit. (Burimi: internet)

Për më tepër, këtu ofron edhe makina të reja me cilësi të lartë që ju të zgjidhni sipas nevojave dhe preferencave tuaja. Makinat më të njohura me qira nga turistët mund të përmendim si: Exciter, Future, Winner, Lead, Vision, etj. Të gjitha makinat janë jashtëzakonisht të pastra dhe të bukura si të reja, duke ju bërë të kënaqur me shikim të parë.Së pari.

Jo vetëm kaq, kjo njësi është gjithashtu shumë e njohur për turistët sepse ofron shërbime të dorëzimit të makinave në zonën e aeroportit Con Dao. Jashtëzakonisht i përshtatshëm për udhëtarët që udhëtojnë në Con Dao me aeroplan. Sapo të zbarkoni në aeroport, mund ta merrni makinën pa pasur nevojë të shpenzoni më shumë kohë ose para për të lëvizur në vendndodhjen e makinës me qira.

Detaje:

 • Çmimi: 100.000 VND – 150.000 VND/makinë
 • Adresë: 53 Tran Hung Dao, Dai Phuc Ward, Bac Ninh City, Bac Ninh Province
 • Numri i telefonit: 0369 564 769

2. Marrja me qira e motoçikletës Mong Trinh në Con Dao

Mong Trinh është i famshëm si një nga dyqanet me një sistem automjetesh me cilësi të lartë që është vlerësuar pozitivisht dhe komentuar nga vizitorët në faqet e internetit me reputacion. Garantohet për t’ju sjellë një përvojë të mrekullueshme, të paharrueshme. Jo vetëm kaq, çmimi i qirasë këtu është gjithashtu jashtëzakonisht i përballueshëm nga vetëm 120,000 VND / makinë. I përshtatshëm për shumë segmente të klientëve.

Sintetizoni 09 vendet kryesore për të marrë me qira motoçikleta në aeroportin Con Dao, të cilat vlerësohen shumë sot

Kur merrni me qira një motoçikletë në Mong Trinh, do të jeni të pajisur plotësisht me aksesorë të tillë si helmeta ose mushama. (Burimi: internet)

Përveç kësaj, dyqani është gjithashtu i specializuar në ofrimin e automjeteve të njohura dhe të lehta për t’u shkuar, të cilat janë të njohura nga shumë turistë. Më të spikaturat janë makinat dixhitale që janë njëkohësisht efikase në karburant dhe të lehta për t’u lëvizur në të gjitha terrenet. Me modele të markave kombëtare si Yamaha dhe Honda. Edhe pse makinat nuk janë shumë të reja, ato ende funksionojnë jashtëzakonisht të qetë dhe të fortë.

Përveç kësaj, dyqani ka gjithashtu një staf jashtëzakonisht miqësor dhe entuziast që mund të ndihmojë klientët 24/7. Për më tepër, nëse po pyesni se çfarë lloj makine të zgjidhni, mund të kontaktoni stafin e dyqanit për këshilla më të hollësishme. Jo vetëm kaq, ju sugjerohen edhe vendet më interesante për të luajtur në lokalitet.

Detaje:

 • Çmimi: 100.000 VND – 150.000 VND/makinë
 • Adresë: 53 Tran Hung Dao, Dai Phuc Ward, Bac Ninh City, Bac Ninh Province
 • Numri i telefonit: 0369 564 769

3. Phuc Tuong – Vendndodhja me qira e motoçikletave në aeroportin Con Dao

Një tjetër vend i famshëm i makinave me qira në aeroportin Con Dao që nuk duhet ta humbisni është Phuc Tuong. Jo vetëm që është e dashur nga turistët për shkak të sistemit të saj cilësor të automjeteve, por Phuc Tuong ka gjithashtu një politikë për të mos rritur çmimet në festat e Tet ose pushimet e mbushura me njerëz. Kjo ka ndihmuar që dyqani të ketë një numër të madh klientësh besnikë.

Sintetizoni 09 vendet kryesore për të marrë me qira motoçikleta në aeroportin Con Dao, të cilat vlerësohen shumë sot

Phuc Tuong është një nga vendet për të marrë me qira motoçikleta të lira me shumë stimuj tërheqës, kështu që tërheq shumë turistë. (Burimi: internet)

Tham Khảo Thêm:  Du lịch Bình Định: Tổng hợp đầy đủ mọi địa điểm ăn chơi 2019

Për më tepër, modelet e makinave me qira këtu janë jashtëzakonisht të ndryshme si në modele, modele dhe ngjyra. Duke ju dhënë lirinë për të zgjedhur atë që i përshtatet më së miri nevojave tuaja. Në veçanti, disa modele zgjidhen nga klientët më femra si Honda Vision, Lead dhe Airblade. Ose më i avancuar, versioni SH 125i ose 150i është jashtëzakonisht luksoz.

Detaje:

 • Çmimi: 100.000 VND – 150.000 VND/makinë
 • Adresë: 53 Tran Hung Dao, Dai Phuc Ward, Bac Ninh City, Bac Ninh Province
 • Numri i telefonit: 0369 564 769

4. Marrja me qira e lirë e motoçikletave Ms. Lien në Con Dao

Nëse jeni duke kërkuar për një vend për të marrë me qira një motoçikletë me çmim të lirë, por megjithatë siguroni cilësi, nuk mund të humbisni dyqanin e zonjës Lien. Kjo është një nga njësitë më të njohura të marrjes me qira të motoçikletave në Con Dao për shumë vite. Me një përvojë shumëvjeçare në këtë profesion, zonja Lien me siguri do t’ju bëjë të kënaqur kur merrni me qira një makinë këtu.

Sintetizoni 09 vendet kryesore për të marrë me qira motoçikleta në aeroportin Con Dao, të cilat vlerësohen shumë sot

Znj. Lien ofron një sistem cilësor të marrjes me qira të makinave, kështu që ju mund të jeni të sigurt kur merrni me qira një makinë këtu. (Burimi: internet)

Përveç kësaj, kur merrni një makinë me qira këtu, ajo do të jetë e pajisur plotësisht me aksesorë të tillë si 2 helmeta dhe 2 mushama të disponueshme. Ndihmojini vizitorët të mos shqetësohen për humbjen e kostove të tjera për udhëtimin e tyre. Sidoqoftë, duhet t’i ruani me kujdes aksesorët shoqërues, nëse humbasin ose dëmtohen, do t’ju duhet të paguani një tarifë kompensimi në dyqan.

Detaje:

 • Çmimi: 100.000 VND – 150.000 VND/makinë
 • Adresë: 53 Tran Hung Dao, Dai Phuc Ward, Bac Ninh City, Bac Ninh Province
 • Numri i telefonit: 0369 564 769

5. Garazh Tan Chau për marrjen me qira të motoçikletave në aeroportin Con Dao

Tan Chau është një nga vendet e njohura dhe të famshme të marrjes me qira të motoçikletave në Con Dao. Shumica e vizitorëve kur marrin me qira një makinë këtu duhet të bëjnë komplimente të vazhdueshme për dyqanin. Sepse jo vetëm që ka një ekip me staf profesional dhe entuziast, por ka edhe shërbime të shkëlqyera shoqëruese të shërbimeve për vizitorët.

Sintetizoni 09 vendet kryesore për të marrë me qira motoçikleta në aeroportin Con Dao, të cilat vlerësohen shumë sot

Tan Chau është një nga njësitë e marrjes me qira të motoçikletave që nuk kërkon depozitë, kështu që është shumë i preferuar nga turistët. (Burimi: internet)

Sidomos, kur merrni me qira një makinë këtu, nuk do të keni nevojë të depozitoni një shumë të madhe si vendet e tjera. Në vend të kësaj, ju vetëm duhet të siguroni të gjitha dokumentet e nevojshme të identifikimit si ID/CCCD/Pasaporta, patentë shoferi, etj. Për më tepër, do t’ju duhet të nënshkruani një angazhim për kontratën e qirasë së makinës për ta siguruar atë. Përfitime për veten tuaj nëse një e papritur ndodh situata.

Detaje:

 • Çmimi: 100.000 VND – 150.000 VND/makinë
 • Adresë: 53 Tran Hung Dao, Dai Phuc Ward, Bac Ninh City, Bac Ninh Province
 • Numri i telefonit: 0369 564 769

6. Merr me qira një motoçikletë në skelë Dam Con Dao – Phuong An

Phuong An është gjithashtu një nga vendet e famshme të marrjes me qira të motoçikletave në Con Dao që mund të merrni parasysh dhe t’i referoheni. Të gjitha makinat me qira këtu janë modele nga viti 2019 e lart dhe kanë sisteme motorike cilësore. Bëjeni makinën gjithmonë në gjendje shumë të mirë funksionimi, mund t’ju shoqërojë gjatë gjithë udhëtimit.

Sintetizoni 09 vendet kryesore për të marrë me qira motoçikleta në aeroportin Con Dao, të cilat vlerësohen shumë sot

Ju mund të jeni të sigurt për cilësinë dhe shërbimin kur merrni me qira motoçikleta në dyqanin Phuong An – Con Dao. (Burimi: internet)

Tham Khảo Thêm:  Tổng hợp kinh nghiệm du lịch Kyoto từ A - Z

Për më tepër, kur merrni me qira një motoçikletë në Phuong An, mund të jeni plotësisht të sigurt për cilësinë e makinës. Sepse sistemi i makinave me qira kontrollohet dhe mirëmbahet gjithmonë çdo 3 muaj. Nëse ndonjë motor konstatohet se është shumë i vjetër ose i cilësisë së dobët, ai do të zëvendësohet menjëherë me më të mirët dhe origjinalët.

Detaje:

 • Çmimi: 100.000 VND – 150.000 VND/makinë
 • Adresë: 53 Tran Hung Dao, Dai Phuc Ward, Bac Ninh City, Bac Ninh Province
 • Numri i telefonit: 0369 564 769

Pyetjet e bëra më shpesh kur merrni me qira një motoçikletë në aeroportin Con Dao

Kur merrni me qira një motoçikletë në vendet afër aeroportit Con Dao, shpesh do të keni pyetje në lidhje me politikën e qirasë ose kostot e shërbimit shoqërues. Pra, ne kemi përpiluar dhe përgjigjur disa prej pyetjeve më të shpeshta nga vizitorët sot. Për t’ju ndihmuar të kuptoni më mirë dhe të shmangni humbjen e parave kur ju duhet të merrni me qira një makinë këtu.

Marrja me qira e një motoçiklete në Con Dao do të llogarisë kohën e qirasë me orë apo me ditë? Aktualisht, shumica e dyqaneve të specializuara në marrjen me qira të motoçikletave në Con Dao lejojnë që makina të ngarkohet çdo ditë. Periudha e qirasë do të llogaritet sipas 24 orëve. Për shembull, nëse merrni me qira një makinë nga ora 06:00 sot, deri në orën 06:00 të ditës së nesërme, ajo do të tarifohet si 1 ditë me qira.

Sintetizoni 09 vendet kryesore për të marrë me qira motoçikleta në aeroportin Con Dao, të cilat vlerësohen shumë sot

Duke iu përgjigjur disa prej pyetjeve më të interesuara dhe të bëra nga turistët kur merrni me qira një motoçikletë në aeroportin Con Dao. (Burimi: internet)

Nëse tejkalohet periudha fillestare e qirasë, si do të paguhet tarifa? Nëse e ktheni makinën në dyqan me 30 minuta vonesë, ajo përsëri do të llogaritet si 1 ditë qira. Megjithatë, nëse i kalon 30 minutat, do të tarifohet me 15,000 – 20,000 VND/orë. Nëse koha shtesë i kalon 8 orë, do të tarifohet për 1 ditë qira.

A ka ndonjë pagesë shtesë gjatë kthimit të makinës? Zakonisht, dyqanet do të paguajnë një tarifë shtesë për pastrimin e makinave për makinat që janë shumë të pista dhe të marra me qira për më pak se 3 ditë. Kostoja nuk është shumë e lartë, vetëm rreth 35,000 – 50,000 VND në varësi të llojit të automjetit. Por për marrjen me qira të makinës nga 3 ditë ose më shumë, tarifa e pastrimit të makinës do të jetë plotësisht falas.

Më sipër janë të gjitha informacionet më të detajuara në lidhje me vendndodhjet prestigjioze dhe me cilësi të lartë të marrjes me qira të motoçikletave TOP 09 në aeroportin Con Dao për referencën tuaj. Përveç kësaj, ka edhe disa dyqane të tjera me qira të motoçikletave Vung Tau që mund t’i konsideroni. Ju uroj një udhëtim të sigurt dhe të mrekullueshëm.

 • Merr me qira një motoçikletë në oborrin e pasmë të varkës
 • Motoçikleta Quy Nhon me qira
 • Merrni me qira një motoçikletë në aeroportin Phu Cat Quy Nhon
 • Motoçikleta FLC Quy Nhon me qira
 • Motoçikleta Tra Vinh me qira

Postuar nga: Kaq i pasur

Fjalët kyçe: Përmbledhje e TOP 09 vendeve për të marrë me qira motoçikleta në aeroportin Con Dao, të cilat janë vlerësuar shumë sot

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Tổng Hợp TOP 09 Địa Điểm Thuê Xe Máy Tại Sân Bay Côn Đảo Được Đánh Giá Cao Hiện Nay . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *

© 2024 Cakhia TV - WordPress Theme by WPEnjoy